Зварювальний напівавтомат своїми руками

5-18-2018

Зварювання металевих виробів може виручити доброго господаря в будь-який момент. Тому зварювальний апарат можна вважати незамінною річчю в домашньому господарстві. З таким апаратом можна виконувати дрібні ремонтні роботи самостійно. Найбільш часто зварювальні роботи необхідні у сільській місцевості, де може з’явитися потреба в ремонті загороджень, будівництві теплиці або створення будь-якої іншої металевої конструкції. Хочу порекомендувати купить полуавтомат сварочный на сайті та по доступній ціні

Покупка нового заводського напівавтомата може влетіти в чималу копієчку, тому у кожного господаря в якийсь момент виникає дилема, що робити, купувати новий апарат або зробити зварювальний напівавтомат своїми руками.

Найбільш просто своїми руками зробити напівавтомат з інвертора. Якщо в господарстві є звичайний інвертор, зробити напівавтомат не складе особливих труднощів, потрібно всього лише дотримувати інструкцію виготовлення і придбати кілька додаткових деталей.

Зварювальний напівавтомат своїми руками
Зварювальний напівавтомат своїми руками

Але слід зазначити, що для виконання подібних робіт потрібно мати базові знання електротехніки і найпростіших фізичних законів. При цьому важливо сумлінно підійти до виготовлення, зібрати необхідний інструмент і не кидати розпочату справу.

Пристрій саморобного зварювального напівавтомата
Схема зварювального напівавтомата досить проста, і мало чим відрізняється від звичайного зварювального апарату. Пристрій зварювального напівавтомата відрізняється тим, що замість класичних електродів, які необхідно змінювати в процесі роботи, використовується присадочная дріт. Така особливість полягає в тому, що там встановлений механізм подачі зварювального дроту, який подає її в зварювану область поступово і безперервно. Це дозволяє виконувати зварювальні роботи безперервно, виконуючи максимально рівний і рівномірний шов.

Пристрій зварювального напівавтомата
Пристрій зварювального напівавтомата

При цьому опір такого апарату значно нижче в порівнянні з дуговим, тому можна виконати ремонт зварювального напівавтомата своїми руками без особливих зусиль і інструментів.

При подачі дроту в зону зварювання утворюється область розплавленого металу, який моментально з’єднує поверхні, буквально склеюючи їх, утворюючи максимально якісний шов високої міцності.

За допомогою саморобного зварювального напівавтомата можна зварювати практична всі типи металевих виробів, у тому числі нержавіючі сталі і кольорові метали. Причому техніка виконання зварювальних робіт досить проста і освоїти її легко самостійно за допомогою навчальних матеріалів. Але також можна пройти спеціальні курси, де вас навчать техніці зварювання, розкажуть про специфіку і найменших особливості використання напівавтомата. Відвідуючи курси, навчитися зварювального справі може навіть новачок, ніколи не має справу зі зварювальними апаратами будь-якої справи.

Грубо кажучи, зварювальний напівавтомат складається з трьох частин, електричної, відповідальної за подачу струму, дротяний механізм, що відповідає за подачу присадного дроту, а також пальники, необхідної для створення газового середовища за допомогою спеціального сопла.

Газова середа необхідна для створення інертного захисного хмари, яка перешкоджає окислення розплавленого металу. Для цих цілей найчастіше використовують вуглекислий газ. Газовий балон підключається до апарату через вхідний штуцер.

Схема зварювального напівавтомата
Схема зварювального напівавтомата

В деяких випадках використання балона не обов’язково, так як можна застосовувати присадочні дріт зі спеціальним покриттям, яке створює самозащитную середу. Простота використання і відсутність необхідності в застосуванні балона зробило напівавтомат з такою дротом особливо популярним серед домашніх умільців.

Принцип роботи апарату досить простий, від електромережі подається змінний струм, який перетворюється в постійний. Таку функцію виконує спеціальний модуль в сукупності з трансформатором і випрямлячами.

При виконанні зварювальних робіт важливо спостерігати за збереженням балансу сили струму, напруги і швидкості подачі присадного дроту. Зміна балансу в будь-яку з сторін може призвести до отримання неякісного шва. Для збереження балансу в подібних випадках використовують джерело живлення жорсткою вольт-амперної характеристики. Це дозволяє залежно від швидкості подачі присадного дроту регулювати напругу і силу струму подається, що дозволяє домогтися найбільш якісного з’єднання.

Необхідні інструменти та матеріали
Щоб виготовити напівавтомат з інвертора потрібно підготувати наступне обладнання:

Інвертор. При виборі цього комплектуючого важливо звернути увагу на такий показник як сила формованої струму. Важливо щоб його рівень був менше 150А.
Механізм подачі дроту для напівавтомата. Саме він буде відповідати за безперервну подачу присадного дроту, яка повинна лягати рівномірно, без ривків і уповільнень.
Пальник. Це комплектуючий відповідає за плавлення присадного дроту.
Шланг, що подає. Через цей шланг буде відбуватися подача присадного дроту до робочої області.
Газовий шланг. Необхідний для подачі захисного газу, зазвичай вуглекислого, в зварювальну область для захисту шва від окислення.
Котушка. На котушці повинна розташовуватися присадочная дріт, з якої вона повинна подаватися без затримок.
Електронний блок. Необхідний для управління роботою напівавтомата, з його допомогою регулюється сила подачі струму, напруга та швидкість виконання роботи.
Більшість комплектуючих можна знайти високої якості без особливих зусиль і використовувати їх без значних змін. Але особливу увагу варто приділити механізму подачі. Для того що зварювальні роботи відповідали всім вимогам, подача дроту через гнучкий шланг, що подає повинна проводитися відповідно до швидкості її плавлення