Здоровье кошек

7-8-2017

Здоровье кошек, їх ріст і розвиток, а значить, здатність радувати своїх господарів ласкою, веселістю багато в чому залежить від нас самих. У міських квартирах кішкам деколи доводиться не солодко, а якщо влітку село, на дачу, то туга за свободою може проявлятися в обмеженому просторі кімнат досить гостро: з’явиться дратівливість, нервозність, а слідом за цим її підстерігають різні нездужання.

Від умов утримання, годівлі, від уваги залежить багато чого. Господарям необхідно знати фізіологію. тварин — адже порушення основних правил обігу (зайве изнеживание, безсистемне годування і т. стає причиною багатьох внутрішніх незаразних.

Неуважність господарів може призвести до отруєння різними хімічними речовинами, яких чимало. Слід подбати про те, щоб ці речовини зберігалися в недоступних для домашніх вихованців місцях, кішки мають значення, і чистота повітря в поміщений щільність самого тваринного (слід відучити кішку бруднити м’які меблі та ліжка, залазити на стіл, шафа тощо)

Як же все-таки визначити, що кішка нездорова. Адже якщо людина відчує нездужання або біль, він сам поскаржиться на свій стан і поспішить до лікаря. А кішки? Скаржаться і вони, хоча, на жаль, ми не завжди розуміємо, а тому звертаємося до ветеринарів занадто пізно. Як розпізнати хворобу, надати кішці першу медичну допомогу?

Діагностувати та лікувати наших чотириногих нелегко, але цілком можливо. Господарі кішок повинні знати, як і коли їм надати долікарську допомогу, в яких випадках слід ізолювати захворіла тварина від інших йому подібних, а можливо, і від людей.