ЯКА ЦЕГЛА ПОТРІБЕН ДЛЯ КЛАДКИ ПЕЧІ

3-24-2018

Для початку, розберемося – які бувають цеглини. За способом виробництва бувають силікатні і керамічні. Керамічні цеглу отримують з обпаленої глини або її сумішей. Склад силікатної цегли інший, це 90% піску, 10% вапна і добавки. Дані цегли бувають будь-якого кольору.Рекомендую купити материалы

Для чого використовують цеглу?

Керамічна цегла, за своїм призначенням, буває лицьова (облицювальний) та рядовий (будівельний).

Де використовують рядова цегла: внутрішні і зовнішні ряди кладки, але з тим урахуванням, що після буде ряд штукатурки. Для хорошого зчеплення зі штукатуркою, на бічній стороні є втиснутий геометричний малюнок.

Лицьова цегла: однорідний колір, пустотіла стіну з такої цегли буде «теплою». Має 2 рівні, гладкі поверхні. Фактурний (на лицьовій стороні рельєфний малюнок) і фасонний (фігурний, для укладання арок тощо) цеглу так само відносять до облицювальних цеглин.

Для топкової частини камінів використовують шамотна цегла. Він виготовлений з вогнетривкої глини, витримує t і понад 1000°С. Часто піщано-жовтого кольору, зернистий.

При покупці цегли важливо визначитися для чого ви його купуєте! На думку експертів, цеглу без вмісту глини – це взагалі не цеглини. А значить силікатні цеглини у даній статті, ми розглядати не будемо взагалі. Розглянемо керамічні цеглу, бо вони і є справжні цегла (за Гостом).
Зовнішні дані цегли.
Розміри
Стандартні розміри, при якому будівельнику зручно брати його в руку це розміри «розумні» 250 х 120 х 65 мм, товщина різноманітна. Від товщини, власне і залежить назва: одинарний з товщиною 65 мм, потовщений (полуторний) (88 мм), якщо розміри більше Гостовських – тоді просто керамічний камінь.

Колір
Залежить від складу самої глини. Переважно глина після випалу має червоний колір, називаються «червоно жгущимися», а цеглина червоним. Рідко зустрічається біло жгущаяся глина, з якої одержують жовтий, білий або абрикосовий цегла. Хоча іноді спеціально додають пігменти різних фарб. На заводах звичайно є декілька зразків, затверджених Дсту.

«Теплий» цегла»
Це залежить від наявності пустот в цеглі. Бувають повнотілі або пустотілі (камені керамічні тільки пустотілі). Чим більше порожнеч (більше 50 %), тим цегла тепліше.
Пустотіла цегла забезпечуємо меншу товщину стіни, і теплоізоляція анітрошки не постраждає. У нього маленька маса – менше навантаження на фундамент будинку. Але є складність: при кладці потрібно використовувати густий розчин, що б не закупорити отвори.

Поризована цегла, Повнотіла цегла, саман.
Для економії грошей і часу краще вибирати полуторний цегла. Але краще камінь керамічний. Колір за смаком вибирати. Для теплого будинку – поризована цегла.

Міцність. Марка
Вибирайте цеглини з найбільшою міцністю. Марки позначають на цеглинах просто буквою М. Цифра поруч вказують яке навантаження може витримати на 1 кв. див.