Як вибрати змішувач

2-8-2021

Дуже часто головним критерієм при виборі стає ціна. Також хочемо вам порекомендувати . Однак далеко не єдиним: потрібно враховувати і конструкцію, і спосіб установки, і, звичайно, дизайн крана. Розберемося з кожною характеристикою і розглянемо рейтинг кращих змішувачів для ванної з душем.

Все про змішувачі для ванної кімнати

Основні види

Всі змішувачі https://santan.ua/ відрізняються способом подачі води. За цією ознакою їх можна розділити на три групи.

За способом управління

 • одноважільні
 • двохважільні
 • термостат

1. Розглянемо їх докладніше.

Одноважільні

Мабуть, з ними знайомий кожен. Це рукоятка, яка регулює температуру і силу струменя. В основі механізму-картридж, він складається з двох пластин з отворами. Температура і натиск залежать від площі їх суміщення. І, як відомо, така настройка іноді займає багато часу.

Картридж — самий крихкий елемент. В першу чергу на його роботу впливає якість води, а наліт і іржа легко виводять його з ладу. Головний мінус: при поломці картриджа доведеться повністю міняти всю конструкцію.

Однак низька ціна і простота установки як і раніше роблять цю модель однією з найпопулярніших.

Двохважільні

Являють собою кран з двома важелями — для гарячої та холодної води, які регулюють її подачу. Другия назви: двовентильні і кран-буксові, кран-букса-вентильна головка.

Бувають двох типів:

 • з гумовою запірною манжетою. Їх легко визначити за кількістю скручувань: крутити такий вентиль можна дуже довго, що, до речі, впливає на кількість води, що витрачається. З переваг: низька ціна, простота установки і ремонту.
 • керамічні. Провернути такий вентиль можна тільки на 90 градусів або 180 градусів, це довговічний механізм. Але час роботи безпосередньо залежить від якості води, чим вона жорсткіше — тим менше прослужить кран. А при поломці доведеться міняти систему повністю. Проте, якщо вам до душі двохвентильні моделі, рекомендуємо саме цей тип.

Термостатні

Це технологічна новинка-панель з кнопками перемикання води, регулятором температури і напору.

Бувають механічними-управляються вручну і автоматичними — вони оснащені рк-екраном. Є і безконтактні, які реагують на руки. Сьогодні такі часто зустрічаються в кафе і ресторанах.

Який змішувач з душем для ванни краще? якщо бюджет дозволяє, термостатний. І ось чому:

  • можна виставити подачу води температурою не вище 37 градусів, так що вас раптово не окотить холодним або гарячим потоком. Це особливо важливо для сімей з дітьми, дитина не обпечеться.
  • крім того, він добре економить воду. Там, де звичайний змішувач може витратити 4 літри, термостатний видасть 1 літр. При цьому натиск буде аналогічним.

6 однак за це задоволення доведеться заплатити більше 7 000 рублів.

За типом перемикання душ-виливши

Також всі пристрої розрізняються по тому, яким чином перемикається потік між виливом і лійкою.

 • ексцентрик. Поворот ручки перемикача рухає шток з гумовими прокладками, який закриває отвір для душу або для виливу. До переваг механізму відноситься низька ціна, універсальність кріплення і простота ремонту. Останнє особливо актуально, оскільки прокладки швидко зношуються.
 • корковий девіатор. За принципом роботи схожий на попередній. З тією лише різницею, що в дію механізм приводить не перемикач, а ковпачок. Його головні переваги: невеликий розмір і зручність.
 • картридж, який схожий на систему одноважільного крана. Він надійніше, ніж ексцентрик, менше за розміром. Але при поломці відремонтувати його не вийде, тільки міняти все повністю.
 • найнадійніша система — з кульковим перемикачем між двох прокладок. Залежно від його положення вода тече в виливши або в лійку. Конструкція цілісна, і в разі поломки ремонту не підлягає.

Система перемикання буває вбудованою і зовнішньою. Вбудовані менше, надійніше, простіше управляються. Однак при поломці вимагають повної заміни. А зовнішні, хоча і виглядають грубіше, легко встановлюються і ремонтуються.

Підбираємо виливши

Найпоширеніший тип-довгий. Така модель хороша, коли раковина розташована поруч з ванною, адже не доведеться встановлювати додатковий кран.

Вибираючи модель, зверніть увагу на поворотний механізм і кут руху — це найбільш вразлива частина конструкції, а також на довжину крана, оптимальна — від 30 см.

Короткий виливши з’явився на ринку трохи пізніше. Він відмінно виглядає в маленьких кімнатах, а також у ванних без умивальника поруч.

Як вибрати лійку змішувача для ванної з душем

Один з найважливіших елементів всієї системи-лійка. Адже саме від неї залежить, наскільки приємним буде процес прийняття душу.

Лійки бувають пластикові та металеві. Незважаючи на низьку ціну, рекомендуємо все ж купувати з металу. Вони надійніше і міцніше, прослужать довше.

Відрізняються лійки і кількістю режимів. Звичайно, в сучасних моделях передбачено кілька варіантів подачі води: від струменевого до крапельного. Вибір залежить від ваших уподобань і бюджету.

Види кріплень

Найчастіше систему кріплять на стіну — це традиційний варіант і найнадійніший. Однак не єдиний.

Існують також врізні конструкції, який встановлюються прямо в корпус ванни. Зрозуміло, в такому випадку про суміщення з раковиною доведеться забути. Та й на ванні потрібно робити спеціальні отвори, якщо вони не передбачені виробником.

Схожий на настінний варіант, проте більш сучасний-кріплення в стіну. Зовні залишається тільки невеликий естетичний виливши, панель управління і лійка, а всі «нутрощі» заховані в стіні. У цьому головний мінус: в разі поломки доведеться руйнувати стіну.

Дизайнерський прийом-установка системи на підлозі. Це складно і дорого, але виглядає дуже ефектно.

Особливості матеріалу та покриття

Матеріал виготовлення впливає не тільки на дизайн, але і на експлуатаційні характеристики виробу.

Сьогодні популярні переважно металеві сплави, але можна знайти і дизайнерські моделі, наприклад, зі скла.

Нержавіюча сталь міцна і надійна, коштує недорого. Латунь-це стиль, тривалий термін служби і термостійкість. Але і вартість таких моделей вище. Популярним керамічним виробам не страшні удари і відколи.

Покривають вироби хромом, емаллю і різним напиленням. При цьому хромовані поверхні відрізняються блиском, хром робить їх міцніше і простіше в догляді. А емаль забезпечує матову фактуру, на поверхні таких лійок і кранів не видно брудних слідів.