Як вибрати зимову одяг для дитини

11-23-2016

Як вибрати зимову одяг для дитини

Дитячого одягу для осені та зими багато, але вибрати її непросто. Вирушаючи в магазин за одягом для своєї дитини, обов’язково…

Я не жартую. Просто давно вже пора сказати те, про що чомусь не говорять педіатри. ВАГА ОДЯГУ, який носять наші діти – це дуже важливо! Не менш важливо, ніж вага шкільного ранця, висота шкільної парти або повороти до однокласника, що сидить позаду. Пропогую до вашої уваги детская дешевая интернет одежда.

Зрозуміло, що мова піде про поставу. А її можна зіпсувати не тільки «неправильними» ранцями або меблями, але і… неправильної одягом. Це, між іншим, стосується і дорослих.Давайте розберемося.

Це тільки здається, що одяг носить наш ДИТИНА, насправді її тягнуть його М’ЯЗИ!Напружуються, тягнуть і мовчать – у них немає іншого виходу. А разом з ними напружуються – хребет, суглоби, легені і серце з системою кровообігу. А значить, небезпека загрожує не тільки поставі, можливо прояв та інших захворювань.

Ці органи і системи напружуються, тому що отримують додаткове навантаження із-за важкої одягу. Давайте для прикладу зважимо саме ходове в Росії зимове пальто для дитини 8 років – вовняне (я маю на увазі драп), на ватині з підкладкою і незмінним цигейковым коміром.Знаєте, скільки вона важить? 2,5 кілограма! Додаємо неминучі кофту, светр, штани та інші компоненти зимової одягу і отримуємо… Скільки? А зважте-ка самі. Роздягніть дитину, покладіть його одяг на ваги і подивіться, що там у вас вийде?

У фахівців вийшло, що наші діти в зимовий період тягнуть на своїх плечах 30 % (!) власної ваги. А деякі і того більше – все від матусі залежить. Але швидше за все-таки від бабусь…

А тепер порівняємо дві циферки. У молодої людини 18-ти років, тобто вже з цілком сформованою постаттю, вага всіх м’язів становить 44 % від загальної ваги тіла. А у 8-річної дитини – всього 27 %! Тому що м’язи його поки ще не розвинені. І на ці слабенькі поки ще м’язи ми навішуємо кілограми одягу.

Встановлено, що дитяче пальто з водонепроникною тканиною, синтетичної прошарком з поролону (вживаю це слово для полегшення своєї долі, щоб не перераховувати величезну кількість назв синтетики, придуманої сучасною промисловістю), а також з підкладкою не поступається за своїм призначенням пальто з драпу на ватині – воно таке ж тепле. Зате важить десь у межах 1 кілограма.

Про шуби з натурального хутра хочеться сказати окремо. Це не дитячий одяг, а предмет престижу для матусь. Дивиться матуся на своє чадо в мутоне і розчулюється, повинно бути, згадуючи, скільки за нього заплатила. А чадо її важкої шубі, та ще частенько купленої на виріст, навіть снігову бабу зліпити не може, от і ходить по двору, як опудало неповороткий з лопаткою в руці. Інша справа – легка шубка з синтетичного матеріалу. Вона цілком припустима.

Загалом, перший і головний критерій вибору дитячого одягу – ВАГА ОДЯГУ.

Другий важливий фактор – ДОВЖИНА ОДЯГУ. Пальто, доходить по довжині до гомілки, зберігає тепло на 17 % менше, ніж пальто, доходить до п’ят. Коментарі, як кажуть, зайві.Найбільш теплим зимовим одягом вважається комбінезон або куртка з довгими брюками (так званий «роздільний комбінезон»).

Третій критерій – ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ. Для осінньо-зимового періоду одяг потрібно вибирати з найбільш низьким ступенем теплопровідності, щоб внутрішнє тепло дитини зберігалося.

Найвищу теплопровідність мають щільні і гладкі тканини. Крім того, вони не пропускають повітря і водяна пара. Для зимового одягу вони не годяться.

 

Правила поведінки на морозі: не паліть і одягайтеся як «капуста»

 

Краще вибирати пористі, м’які і еластичні тканини – вони дуже погано проводять тепло.

Четвертий важливий принцип вибору – СЛОЙНОСТЬ ОДЯГУ. Він плавно випливає з попереднього, тому що, крім самих тканин, від холоду повинна захищати ще й повітряний прошарок. Чим більше «повітряних подушок» буде в одязі, тим надійніше вона буде зберігати тепло.

Скільки шарів потрібно надіти на дитину, залежить від кліматичної зони, періоду року і віку. У північних широтах у холодну пору на дітей треба одягати не менше 3 шарів одягу – спідня білизна, легку верхню і вуличну одяг. Тобто фуфайка (вона ж «футболка з довгим рукавом» – називайте як хочете), джемпер або светр, пальто.

В принципі, цього вистачить, якщо дотримуватися правильне відстань між одягом. А ось це дуже важливо! Якщо між нижньою одягом і легкої верхній відстань буде більше 0,5–0,6 см, то користі від неї не буде, теплоізоляція порушиться. З цієї ж причини не варто купувати занадто широкі пальта, куртки, комбінезони.

З одягом, здається, розібралися, залишилося вибрати взуття. Але це настільки важлива тема, з такими великими помилками і помилками, що краще поговоримо докладніше в наступний раз…