Як вибрати стабілізатор напруги

12-8-2020

 

Стає невблаганно тепліше, а це значить, скоро прийде час приводити в порядок дачу. Chip підкаже, як посилити одне з найслабших ланок в сільському або дачному будинку — електропроводку. Також хочемо порекомендувати почитати  про Стабилизаторы напряжения  на сайті у найкращих спеціалістів.

Дачні будиночки часто будуються за принципом «я тебе зліпила з того, що було», а хати в селі — не ремонтуються з тих пір, як їх поставив колгосп. У цьому є своя романтика, але вона, безумовно, не йде на користь електричній проводці. Подача електроенергії в дачному селищі далеко не так стабільна, як в місті, плюс вогкість і зимовий холод вперто точать старі дроти. Що робити, щоб в один прекрасний день стара проводка не палахкотіла, аки свічка? у цій статті розповімо, який стабілізатор напруги 220в для дачі вибрати.

Що таке стабілізатор напруги, і навіщо він потрібен

Як ясно з самої назви, стабілізатор електричної напруги-це пристрій, який стабільно підтримує напругу 220 в у вашому домі. Для дачі цей пристрій надзвичайно корисно, так як скачки напруги в дачно-садових товариствах — річ нерідка.

Часто на все селище один-єдиний трансформатор, який обслуговується остільки-оскільки. Тому напруга в мережі може то падати, то навпаки-злітати до шокуючих висот (наприклад, якщо в трансформатор потрапляє блискавка — випадок, ледь не коштував інфаркту одному з наших редакторів).

Стабілізатор-це свого роду перехідник між електромережею і проводкою вашого будинку. Він приймає вхідний струм і підсилює або послаблює його напругу до 220 в, щоб всі електроприлади в будинку отримували рівномірне харчування. У разі значних перепадів напруги в мережі стабілізатор може аварійно відключити електрику в будинку.

Який стабілізатор напруги вибрати для приватного будинку

Вибір стабілізатора напруги слід починати з його типу. По-перше, вони бувають мережевими і магістральними. Мережеві працюють від розетки і стабілізують напругу для одного-двох підключених пристроїв. Магістральні-підключаються прямо до проводки і захищають всю електромережу в будинку. У разі приватного будинку має сенс вести мову про покупку магістрального стабілізатора.

Магістральні стабілізатори діляться на кілька видів.

Ступінчасті стабілізатори

Ступінчасті стабілізатори поділяються на релейні та електронні.

Релейний стабілізатор містить трансформатор, обмотки якого замикаються за допомогою програмно керованих реле. При перемиканні відбувається підвищення або зниження напруги. Релейні стабілізатори компактні, мають широкий діапазон зміни напруги, витримують тривале перевантаження в мережі, працюють навіть в умовах низьких температур, безшумно і дуже довго — до 10 років. А коштують при цьому недорого, так що дуже широко застосовуються в побуті.

Електронний стабілізатор замість реле використовує мікроелектронні компоненти, які здатні замикати обмотки — ключі-тиристори. За сигналом з керуючої плати вони включаються і вимикаються з певною періодичністю, тим самим регулюючи напругу.

Електронні стабілізатори мають більш високу точність регулювання напруги, більш ефективно підтримують потужність струму в мережі при стабілізації (тоді як при перемиканні реле світло може «моргати») і також працюють абсолютно безшумно. Однак, вони мають великі габарити і вагу, а також коштують дорого.

Електромеханічні стабілізатори

Електромеханічні стабілізатори поділяються на власне електромеханічні, електродинамічні та гібридні.

Електромеханічний стабілізатор має графітну щіточку з сервоприводом, яка перемикає кількість витків обмотки трансформатора, тим самим підвищуючи або знижуючи напругу. Ці стабілізатори мають широкий діапазон вхідних напруг, стійкі до перевантажень і спотворень струму на вході. Але зате у них недовгий термін роботи — через 3-4 роки вугільна щіточка вже підлягає заміні. Крім того, він погано працює в умовах низьких температур і високої вологості, а при стабілізації на частку секунди лунають характерні клацання. Коштують вони набагато дешевше електронних, але куди дорожче релейних.

Стабілізатори з подвійним перетворенням

Попередні типи стабілізаторів приймають на вході змінний струм з мережі і видають на виході змінний струм. Стабілізатори з подвійним перетворенням спочатку перетворять змінний струм в постійний, який живить інвертор, на виході знову віддає змінний струм — але зі стабільною напругою 220 в, частотою 50 гц і синусоїдальної формою.

Такий правильний, «вихолощений» від всіх перешкод струм-головна перевага стабілізаторів з подвійним перетворенням: він безпечний для живлення будь-якої техніки, тому їх рекомендують для дорогого обладнання. Недолік-низький коефіцієнт корисної дії: занадто багато порожнього витрати електроенергії.

У стабілізаторів з подвійним перетворенням широкий розкид цін. Наприклад, ось такий стабілізатор штиль відносно недорогий:

Як вибрати стабілізатор для дачі? для сезонного дачного будиночка найбільш рентабельний звичайний релейний стабілізатор. Але якщо ви живете в приватному будинку постійно, і у вас є опалення, можна задуматися про одну з електромеханічних моделей. А якщо у вас, до того ж, дорога побутова техніка, то і пристрій з подвійним перетворенням не буде зайвим.

Стабілізатор напруги для приватного будинку: як вибрати

Розглянемо основні параметри, за якими вибирається стабілізатор будь-якого типу:

  • потужність. Сумарна потужність приладів, що підключаються до стабілізатора — це ваш телевізор, холодильник, обігрівач і все інше, аж до світильників. Дізнатися її можна в інструкціях до вашої побутової техніки, або прямо на корпусі (наприклад, у лампочок). У стабілізатора повинен бути певний запас потужності. Краще, якщо він буде перевищувати сумарну потужність всієї техніки як мінімум в 3 рази.
  • робоча напруга (мінімальна і максимальна). Діапазон напруг, в якому стабілізатор може працювати без перевантаження. Чим він ширше, тим краще.
  • фазність. Стабілізатори бувають однофазними і трифазними — тобто, що складаються з одного або трьох стабілізаторів, що мають єдину систему управління. Для приватного будинку немає ніякого сенсу купувати трифазний стабілізатор, якщо тільки ви не використовуєте на дачі електричну піч або особливо потужний насос. Для проводки в будинку вистачить однофазного.
  • швидкість стабілізації. Стабілізатор працює з певною швидкістю — вона вимірюється в вольтах в секунду (в/c). Чим вона більше, тим краще, тим менше часу знадобиться приладу, щоб впоратися з перепадом в мережі.
  • точність стабілізації. Під цим терміном, насправді, розуміється похибка, з якою стабілізатор відхиляється від стандартних 220 в.не рекомендується купувати прилади з похибкою більше 8%, для приватного будинку вистачить 5-8%.
  • розміщення. Стабілізатор може кріпитися на стіну, встановлюватися на підлогу або в спеціальні стійки. Настінні та підлогові варіанти-найзручніші в побуті.