Як вибрати сонячні батареї

3-14-2021

сонячні батареї являє собою пристрій, який збирає світлову енергію сонячних променів і перетворює її в електричний струм. В її основі використовуються фотоелементи-напівпровідникові фотоелектричні перетворювачі.

Сонячне світло, потрапляючи на кремнієві пластини, вивільняє електрони, які починають рухатися по провідниках. Інвертор перетворює постійний струм в змінний для живлення стандартних побутових приладів.

З кожним роком сфера застосування сонячних батарей стає все ширше. Пристрої активно використовуються в сільському господарстві, промисловості, військово-космічній галузі, медицині, дорожньому будівництві, автомобілебудуванні, авіації та побуті.

Сонячні батареї для будинку або дачі можна розділити на три великі групи: кремнієві, плівкові і аморфні.

Батареї, які відносяться до останніх двох груп, не вигідні для використання в приватному будинку.

До кремнієвих батарей відносяться монокристалічні і полікристалічні системи, які є найбільш популярними.

Монокристалічні

Більш ефективні, але при цьому більш дорогі. Кремнієві пластини за формою нагадують квадрат зі зрізаними кутами. Завдяки однорідній поверхні досягається високий ккд — до 20%, але тільки при прямих променях сонця. Вони гірше сприймають розсіяне і бічне світло.

Полікристалічні

Продуктивність панелей становить 11-16%.

У базову комплектацію автономної сонячної електростанції входить:

Перед покупкою сонячної електростанції враховуйте наступні параметри:

Монокристалічні частіше використовуються в регіонах з високою сонячною активністю, полікристалічні – з низькою активністю сонця. Якщо вам потрібна сонячна батарея для дачі – зверніть увагу на мікроморфні моделі. Вони недорогі, але мають в 2 рази більшу площу. Системи з мікроморфного кремнію можуть ефективно працювати під широким кутом і в похмуру погоду.

Монтаж системи вимагає спеціальних навичок. Самостійна установка не рекомендується, оскільки при найменшій помилці в розрахунках ви ризикуєте знеструмити будинок. У разі невдачі вартість ремонту може перевищити ціну за монтажні послуги.

Найчастіше ціна монтажу розраховується від вартості системи в розмірі 10-15%. Високих цін лякатися не варто. Компанії, які встановлюють дане обладнання, за цю суму надають гарантію (що все буде підключено і встановлено правильно) як мінімум на 1 рік.

Замовляючи професійну установку, ви позбудетеся від проблем. Фахівці розрахують необхідну кількість панелей, допоможуть визначитися з типом батарей, правильно визначать оптимальне місце установки, кут нахилу і інші параметри.

Монтаж стандарной установки до 5 квт виконується протягом одного дня.

Встановлюючи сонячні батареї на своїй заміській ділянці, власник будинку передбачає, що відразу ж почне економити на освітленні. Це правда, але тільки при установці мережевої сонячної електростанції без використання акумуляторів.

Вважається, що установка сонячних батарей є відмінною інвестицією в будинок і в майбутнє. Системи недорогі, екологічні та автономні. На перший погляд здається, що про перебої з електрикою і рахунки можна забути. Однак в росії опалення від сонячних панелей, як і бажання відмовитися від міської мережі, є все ж нерентабельним.

Якісна сонячна електростанція-недешеве обладнання. Для необхідної потужності потрібно безліч панелей і акумуляторів. У регіонах з низькими тарифами на електрику така установка буде спочатку невигідною. Але у важкодоступних районах, де потрібен постійний підвіз дизельного палива і технічне обслуговування генераторів, сонячні електростанції виходять більш вигідними і мають термін окупності 2-3 роки.

З одного боку, електростанція на фотоелементах не вимагає особливого обслуговування, але 1-2 рази на рік витирати пил і зчищати сніг все-таки необхідно. До того ж при щоденній експлуатації автономної системи у акумуляторів знижується термін служби до 3-4 років, тому що він вимірюється кількістю циклів заряду-розряду. Це означає, що витрачати кошти на заміну акб все ж доведеться.

Інший варіант можливої установки сонячних панелей для економії електрики — це мережева сонячна електростанція без акумуляторів. Вона дозволяє заміщати електрику з міської мережі в денний час доби. Така система окупається за 5-10 років в залежності від вартості електроенергії. Основна перевага-це модульність (можна ставити паралельно кілька станцій) системи, яка дає можливість подальшого розширення без заміни вже встановленого обладнання. І, звичайно, термін експлуатації 35-40 років без спеціального технічного обслуговування.

Також якщо на дачі часто відключають електрику, можна використовувати гібридну сонячну електростанцію, яка об’єднує в собі безперебійну систему (заміна генератора) і мережеву для економії електрики.

Безумовно, автономна сонячна електростанція на полікристалічних або монокристалічних батареях незамінна в місцях, де електрика зовсім відсутня. Але там, де є електрика, є сенс підключити мережеву станцію без акб, яка буде компенсувати витрати вдень, а зайву енергію можна буде продавати в міську мережу за спеціальним «зеленим» тарифом.

Приклад використання сонячних батарей на дачі: весь тиждень з понеділка по п’ятницю сонячні батареї віддають зайву електроенергію в міську мережу (і вам за це платять), а у вихідні ви приїжджаєте на дачу і відпочиваєте безкоштовно.