Як вибрати саморегулюючий кабель

10-1-2017

І хоча це нагріває пристосування було представлено користувачеві ще в 1971 році, до цих пір багато хто не уявляють, що це таке і як працює. В цьому випадку вибрати хороший кабель вже точно не вийде, хіба що пані удача допоможе! Але все-таки не варто на неї сподіватися, а варто ознайомитися хоча б у загальних рисах з цим хитрим пристроєм. Тим більше що зараз це найбільш поширений вид устаткування, використовуваного в системах обогрев водопровода купить

На вигляд цей кабель практично нічим не відрізняється від звичайного, хіба що має сплюснуту форму, ніж себе і видає. Інші зовнішні ознаки навряд чи підкажуть якість та параметри цієї продукції. А ось внутрішні складові – інша справа.

саморегулюючий нагрівальний кабель 3

Якісний кабель повинен налічувати п’ять таких:

1. Серцевина кабелю – мідні жили. За ним-то і рухається напругу до саморегулівної матриці. Від товщини цих самих жив – перерізу – залежить довжина кабелю, що гріє. З перерізом 0,7 мм2, наприклад, довжина нагрівача не буде перевищувати 100 м, а ось переріз 1,1 мм2 забезпечує довжину до 80 м.

2. Напівпровідникова матриця як оболонка для мідних жил. Це одна з найважливіших кабельних складових, так як це та сама гріє його частина. Матеріал, з якого виконана матриця, володіє прекрасним властивістю: при зміні оточуючих температур змінюється і електричне його опір. А значить, його тепловіддача. Є у матриці і ще одна властивість – старіти. Ніщо, на жаль, не вічно й через 8-10 років ваша матриця припинить виділяти тепло. Але це в кращому випадку, а в гіршому – термін її служби може скоротитися до року. Тому варто зупиняти свій вибір на якісних матеріалах, навіть якщо їх вартість перевищує ціну конкурентів.

3. Внутрішня ізоляція. Це наступний шар саморегульованого кабелю. Він обволікає матрицю і повинен бути міцним, добре проводити тепло, і його опір має бути не менше 1 МОМа.

4. Наступний етап – це наша з вами захист від можливих ударів струмом. Захистити нас має екранує обплетення.

5. А далі захисна і іноді вельми приваблива обгортка! Зовнішня оболонка повинна захистити сам кабель від впливів ззовні. Найпопулярнішим для неї матеріалом є поліолефінова оболонка, так як застосовується для нагріву труб і трубопроводів.

Але уявіть собі: обігрів таким кабелем застосовується в медицині для прогріву крові. У цьому випадку застосовується термопластик – матеріал стійкий до ультрафіолетових випромінювань.

А ось фторполимерні оболонки застосовуються при взаємодії з химичесикими складами і так званими агресивними сполуками.

Також про це кабелі можна сказати, що довжина його може не перевищувати декількох сантиметрів або досягати 100 метрів.

Саморегулюючий кабель застосовується для запобігання промерзання трубопроводу, захисту покрівлі від бурульок та обледеніння, в промисловості і, звичайно, для теплих підлог, як в приміщенні, так і на відкритих територіях.

Співвідношення ціни та якості

саморегулюючий нагрівальний кабель 2

Звичайно, ціна на саморегулюючий кабель залишає бажати кращого. Але це тільки на перший погляд, якщо зробити всі розрахунки на допоміжну техніку і наступні витратні витрати, ви все-таки прийдете до висновку, що це вигідна система опалення.

Недешева ціна обумовлена і тим, що основними виробниками кабелю є Швеція, Франція і США. Кабель Thermo Industri AB, привезений з Швеції, вважається найбільш затребуваним у Європі. Виробник гарантує стовідсоткову безпеку, і цьому варто вірити. Шведська фірма виробляє саморегулюючий кабель протягом довгих років, є найбільшою в Європі і найкращою на світовому ринку нагрівальних кабелів.

Французьких виробників Eltrace рекомендують багато фахівці для встановлення опалення, будь то покрівлі, місткості, приміщення або відкриті майданчики.

А ось саме специфіка теплої підлоги добре освоєна виробником Thermon і Raychem з США. Вони забезпечують економічність використання, тривалість роботи, практичність в монтажі і використанні. І споживачі з успіхом використовують всі ці якості у вітчизняних будинках, а також хімічної, нафтопереробної, харчової та інших галузях.

На що слід звертати увагу

саморегулюючий нагрівальний кабель 4

Відомий факт, що скупий платить двічі і що в гонитві за дешевизною знаходяться не тільки покупці, але і виробники. В результаті кінцевий продукт горе-виробників не нараховує кілька складових кабелю. Залишається нагрівальна матриця і ізоляція, а це менша надійність і головне – безпека. При виборі саморегулюючого кабелю потрібно звертати увагу на маркування. А саме присутність букв СТ, CF або CR – покажчики на присутність мідного екрану і зовнішньої ізоляції.

Також, заощадивши зараз, ви можете вибрати не саморегулюючу, а резистивну систему. Але це, мабуть, єдина перевага в суперечці з її конкурентом. При цьому саморегулюючі кабелі не потребують додаткового обладнання, дуже прості в установці і найголовніше – окупність цієї технології проявить себе значно швидше за інших!