Як вибрати розподільні коробки

7-18-2021

При організації домашньої електропроводки значення набуває невелике за розмірами пристрій-розподільна коробка, де надходить електроенергія лунає споживачам за допомогою вимикачів або розеток.

У магазинах електротоварів представлені популярні моделі, що відрізняються за виконанням або матеріалу, але з майже однаковим функціоналом. Кожен самостійно вибирає, який краще купити товар.

Наш огляд демонструє основні види Распределительные коробки. Можна дізнатися, скільки коштує продукція, які бувають новинки, як вибрати, а також на що звернути увагу, щоб не допустити помилки при виборі.

Розподільна коробка — це вид електротехнічного виробу, в якому організовується комутація і розгалуження електропроводів зовні або всередині приміщення для прокладки електромережі.

Розподільна коробка — це вид електротехнічного виробу, в якому організовується комутація і розгалуження електропроводів зовні або всередині приміщення для прокладки електромережі.

Споживачі електроенергії обумовлюють поділ електропроводки в будівлях і приміщеннях на різні групи. Правильна установка коробок забезпечує безперебійної електропостачання і скорочення фінансових витрат без необхідності підведення окремого кабелю для кожного електричного приладу. При рівномірному розподілі проводів підвищується рівень пожежної безпеки завдяки ізоляції займистих матеріалів і з’єднань, що знаходяться в стінах.

Крім того, електротехнічна конструкція забезпечує зручність при ремонті і можливість розширення електроланцюга шляхом додавання нових гілок. В результаті все виглядає красиво і естетично.

Розподільні коробки забезпечують захист з’єднань від:

Конструкція розподільної коробки являє собою компактний контейнер, що має отвори для введення-виведення кабелів, зі знімною кришкою для доступу до контактів при проведенні електромережі. Внутрішня конструкція передбачає кілька варіантів з’єднань провідників.

За допомогою паяльника (зварювального апарату) і припою забезпечується контакт зачищених від ізоляції, скручених і запаяних (приварених) до монолітного стану жил електропроводки. Після охолодження місця з’єднання ізолюються.

Надійне з’єднання провідників шляхом приміщення в металеву гільзу з подальшим обтиском спеціальним інструментом з подальшою ізоляцією.

Використовуються у випадках, якщо матеріали кабелів виключають безпосереднє з’єднання. Нескладний варіант, що вимагає застосування тільки викрутки і навичок затягування болтів без зусиль.

Правила улаштування електроустановок (пеу) серед способів з’єднань не згадують просту скрутку

Правила улаштування електроустановок (пеу) серед способів з’єднань не згадують просту скрутку

Можливі небезпеки при скрутці:

Однак майстри-електрики не відкидають варіант скручування при виконанні короткочасної мережі, під час ремонтних робіт або тестування лінії.

1. Квадратний.

2. Прямокутний.

Застосовуються при наявності безлічі проводів.

3. Круглий.

Використовуються в бетонних перекриттях або при незначному числі кабелів.

1. Відкритий (зовнішній) монтаж.

Коробки всередині стіни не монтуються, а закріплюються на поверхні за допомогою кріпильних пристроїв. Як правило, встановлюються в приміщеннях на виробництві, тому що негарно виглядають. Однак при цьому забезпечується швидкий доступ до проводки. Монтаж відрізняється простотою і зручністю.

2. Прихований (внутрішній) монтаж.

Зазвичай використовуються при будівництві в житлових будівлях для розводок кабелів. У стіні заздалегідь готується виїмка, куди монтується конструкція. Якщо у коробки декоративна кришка, то штукатуркою не закривається і зберігається доступ до електричних з’єднань. Крім того, не порушується інтер’єр. Монтаж коробки в стіні забезпечує надійність, безпеку і довгий термін служби.

3. Монтаж в гіпсокартон.

1. Металевий.

Вироби з лудженої листової сталі або алюмінієвих сплавів застосовуються на виробництві або в громадських місцях при установці відкритим способом. У домашніх умовах застосовуються не часто, наприклад, при необхідності розподілити проводку в підсобному приміщенні або гаражі.

2. Пластикові:

1. Без наповнення.

Конструкція складається з корпусу з кришкою. На думку професіоналів, при самостійній прокладці електропроводки найкраще використовувати саме такий варіант.

2. З клемами.

Швидке з’єднання проводів за допомогою затискачів спрощує монтажні роботи. Однак на об’єктах з підвищеною вологістю такі моделі не ставляться через поступове окислення клем.

1. Мінімальне з двома вводами.

2. Максимальна з більш двадцятьма введеннями.

1. Звичайний.

Для монтажу в сухих приміщеннях при прокладці електромереж напругою 220в. Кришки і вводи ущільнювачами не оснащуються.

2. Пилозахищені.

Більш просунута конструкція, обладнана ущільнювачем для запобігання попадання пилу всередину контейнера. Встановлюються на підприємствах, де утворюється багато пилу.

3. Брызгозащищенные.

Ущільнювачі ставляться на кришці і в отворах для створення надійної герметичності. У домашніх умовах практично не застосовуються через надмірну захисту. Як правило, встановлюються на хімічних підприємствах з високою концентрацією парів.

4. Жароміцний.

Обладнані спеціальними затискачами для надійного прилягання провідників і запобігання іскор в контактах. Використовуються

1. З засувкою.

2. З гвинтовим кріпленням.

При наявності точно розробленої схеми електропроводки або телефонних з’єднань необхідна модифікація розподільної коробки вибирається дуже просто.

Треба враховувати:

Широкий асортимент самих різних видів розподільних коробок можна знайти у відділах «електротовари». Якої фірми краще продукція слід уточнювати при розгляді схем електропроводки і готовності до придбання необхідного вироби. Не треба відмовлятися від кваліфікованих підказок консультантів, що мають досвід поводження з подібним товаром. Корисно вислухати рекомендації та поради авторитетного електрика, добре розбирається в цих питаннях.

1 доступним способом також є онлайн замовлення в інтернет-магазині. При такому способі велику допомогу надає агрегатор » яндекс.маркет», на сторінках якого представлено багато зразків таких приладів, де можна дізнатися, скільки коштує, вивчити опис, проаналізувати функціонал, уточнити магазин і замовити онлайн.

Вироби включені в огляд на основі аналізу запитів користувачів в сервісі яндекс.маркет, що демонструє популярність моделей на думку покупців в різних цінових сегментах-бюджетні пристрої, для середнього класу, а також товари категорії преміум.

Відкривають рейтинг моделі економ-класу вітчизняного виробника для проводки зовнішніх електросхем. Застосовуються при організації слабкострумових або силових електромереж з використанням гладких або гофрованих труб для відводів проводів. Корпуси контейнерів білого або сірого кольору виготовлені з абс-пластика.