Як вибрати підвісний унітаз з інсталяцією

4-5-2018

Питання про підвісні унітази з інсталяцією одні з найпопулярніших, тому я вирішив зробити невелику статтю в форматі запитання-відповідь.
Для початку, я рекомендую ознайомитися зі статтею «Унітаз. Загальна інформація», щоб краще розуміти про що йде мова.
Введення
Для тих, кому лінь читати повну статтю, проведу короткий теоретичний екскурс. Всі унітази складаються з двох елементів: чаші і бачка. У класичній компоновці унітазу-компакт все зрозуміло і на виду.Хочу запропонувати поконкретнее почитати про унитази

Чаша підключена до каналізації і використовується за прямим призначенням. Бачок підключений до джерела холодної води і служить для зберігання води і змиву. В підвісній унітазі все трохи інакше. Чаша несе виключно естетичну функцію і вибирається у відповідності з дизайном ванної кімнати. Всі інші функції (каналізація, підведення і зберігання води, управління змивом, стійкість конструкції) покладено на монтажну раму.

Tece
Підвісний унітаз і монтажна рама (TeCe, Німеччина)
— Монтажна рама для підвісного унітазу, інсталяція для підвісного унітазу, система інсталяції для підвіного унітазу. Це різні конструкції або одна?
— Мова йде про одному і тому ж елементі. Навіть в статтях на сайті я користуюся різними термінами, маючи на увазі одне і теж. Це такі синоніми, як машина і автомобіль.

Установка
— Чи можна встановити унітаз без монтажної рами?
— Теоретично можна, використавши бачок для підлогового унітазу, але я не рекомендую цього робити. Це не тільки важче здійснити, але і менш стійко в експлуатації. Монтажна рама містить у собі не тільки опорну конструкцію, але і патрубки подачі води в чашу і відведення в каналізацію. Причому розташовані вони в потрібній послідовності і на оптимальній висоті один від одного. Краще встановити готову і перевірену конструкцію, ніж створювати все самостійно на свій страх і ризик.

— А якщо я хочу встановити приставний унітаз з монтажною рамою?
— Швидше за все нічого не вийде. Для підлогових приставних унітазів необхідно купувати вбудований бачок.

— Я хочу встановити підвісний унітаз, які умови необхідно дотриматися?
— По-перше, необхідна капітальна стіна, щоб монтажна рама могла жорстко кріпитися. По-друге, підведення холодної води та каналізації. Ніяких екстраординарних умов порівняно із звичайним підлоговим унітазом немає.

— А якщо у мене немає капітальної стіни або я не впевнений у міцності стіни?
— Жодних проблем. Виробники передбачили дану ситуацію. Монтажні рами випускаються в двох варіантах: пристінному та вільно розташованому (з посиленими ніжками). У першому випадку необхідна капітальна стіна, а в другому — ні.

— А чому не можна відразу встановити вільностоячій раму?
— Можна, але її конструкція більш товста. Якщо є місце, то встановлюйте.

— Я не впевнений у кваліфікації будівельників, чи впораються вони з установкою?
— З кожної монтажною рамою пропонується графічна інструкція з покроковим керівництвом по установці. Буквально — дивись і роби також.

— Скільки будівельників необхідно, щоб вкрутити лампочку встановити підвісний унітаз і монтажну раму?
— У більшості випадків вистачить 1 людини.

— Чи є стандартна висота на яку підвішується унітаз?
— Так, така висота є. 400 мм від верхньої кромки унітазу до підлоги. В якості прикладу картинка нижче.

— Можна регулювати висоту унітазу в момент установки?
— Так. У переважної більшості монтажних рам регульовані по висоті ніжки.

Комплектація
— Як правильно укомплектувати підвісний унітаз з інсталяцією?
— Повний набір виглядає так: підвісний унітаз, монтажна рама і клавіша змиву. Додатково можна придбати звукоізолюючу пластину.

— А клавіша змиву не йде в комплекті? Чому?
— Клавіша змиву, як і підвісний унітаз, це виключно декоративний елемент. На одній монтажній рамі виробник може пропонувати десятки клавіш різних кольорів і стилів. Вгадати, яка підійде саме під ваш дизайн — неможливо. Тому вибір клавіші залишається за вами.

— Чи можна придбати монтажну раму одного виробника, а клавішу іншого виробника?
— Ні. Якщо ви вибираєте інсталяцію для підвіного унітазу фабрики Grohe (наприклад), то і клавіша змиву повинна бути Grohe.

— Чи може статися, що підвісний унітаз і монтажна рама не підійдуть один до одного?
— Ні. Всі підвісні унітази і рами сумісні між собою.

Вибір
— Монтажні рами як то різняться між собою?
— Вони розрізняються по товщині, довжині і висоті. Є високі і низькі, товсті і тонкі, широкі і вузькі монтажні рами. Випускаються також кутові монтажні рами.

— Як же між ними зробити вибір?
— Є два шляхи. Якщо дозволяє місце, то відштовхуйтеся від кнопки змиву. Якщо місця під інсталяцію не дуже багато, то від розмірів монтажної рами.

— Якщо я не хочу нічого вибирати, чи можна купити повний комплект?
— Так, зараз багато виробників пропонують готовий комплект: унітаз + клавіша + монтажна рама.

— Які клавіші змиву бувають?
— Можна вибрати клавіші змиву з одним режимом (весь обсяг бачка), з двома режимами змиву (половина об’єму бачка / весь бачок). Також ви можете вибрати клавіші з антибактеріальним покриттям. Для громадських установ випускаються безконтактні радіо та інфрачервоні клавіші, а також антивандальні моделі.

Експлуатація
— Наскільки довговічна система інсталяції?
— Виробники встановлюють термін служби близько 10 років. При цьому, у Geberit, Grohe, TeCe і Viega є власні сервісні служби в нашій країні, які здійснять ремонт в разі поломки.

— Мені здається, що якщо я сяду на підвісний унітаз, то він відвалиться від стіни?
— Правильно встановлена конструкція з легкістю витримує вагу до 200 кг З розбігу встрибувати на нього звичайно не можна.

— Може бачок у монтажної рами потекти?
— Виробники використовують суцільнолиті бачки в своїх інсталяціях, а також ряд інших захисних технологій, що виключають можливість протікання.

— Які очевидні плюси у підвісних унітазів порівняно з підлоговими?
— У ванній кімнаті маленького розміру і суміщеною ванною кімнаті підвісний унітаз візуально збільшить простір. Також з ним зручніше здійснювати прибирання підлоги в будь-якому приміщенні.