Як вибрати опалювальний котел. Типи і види опалювальних котлів. Марки і ціни

9-8-2017

В даній категорії опалювальних пристроїв представлено безліч різних моделей котлів, які розрізняються по виду застосовуваного палива, потужності, конструкції і, зрозуміло, ціною.
Мета цього огляду – допомогти вам вибрати і купити надійний, ефективний опалювальний котел – таку модель, яка б найбільш повно відповідала вашим потребам і побутовим умовам.Пропоную купить паровой котел Е 2,5-0,9

За типом теплоносія всі опалювальні котли діляться на водогрійні і парові. Парові котли виробляють насичений або перегрітий пар, який і обігріває приміщення.

Потужність котла

Теплова потужність опалювального котла повинна бути достатньою для відшкодування теплових втрат на житло в холодну пору року, коли позначка термометра опускається до найнижчих у році температурних показників (тобто при температурі найбільш холодної тижня в даній місцевості). Наприклад, для Москви і Петербурга це температура мінус 25 градусів, для морозного Якутська – мінус 50.

Для розрахунку приблизної потужності котла, достатньої для опалення вашого котеджу, офісного будинку або квартири, можна скористатися такою нескладною формулою: для опалення 10 кв. м необхідний 1 кВт потужності. Такий розрахунок можна сміливо застосовувати по відношенню до добре утепленому цегельній будові з подвійними склопакетами на вікнах, теплим горищем і, відповідно, малими тепловтратами. Оскільки багато заміські будинки утеплені не ідеально, то, крім площі приміщення, необхідно враховувати висоту стель, застосовані в будівництві матеріали, товщину зовнішніх стін будинку, вид теплоізоляції. Абсолютно точний розрахунок необхідної потужності може виконати тільки добре підготовлений і досвідчений фахівець.

При виборі парових котлів слід враховувати такі показники, як потужність і обсяг виділяється пара. Чим вище потужність, споживана парогенератором, тим більшу площу він може обігріти. Те ж саме стосується і обсягу пара, що вимірюється в кілограмах на годину.

При виборі газових котлів до розрахунку потужності необхідно поставитися особливо ретельно. Вся справа в тому, що в рекламі та інструкціях виробники досить часто вказують номінальну потужність котла при номінальному тиску природного газу (13-20 мілібар). Але реальний тиск газу в російських газових мережах набагато менше (від 10 мілібар нижче) і при падінні тиску в газовій трубі котел може втрачати до третини своєї потужності.