Як вибрати насос

10-5-2021

Тип рідини, що підлягає транспортуванню, має велике значення при виборі насоса, оскільки характеристики насоса будуть залежати, зокрема, від її в’язкості (тобто опору, який рідина буде надавати при її переміщенні), температури на рівні всмоктування і наявності або відсутності твердих речовин в рідині. Також хочемо вам порекомендувати почитати про насос https://www.makita.ua/ , тут тільки найкращі ціни . . Ви також повинні визначити, чи є транспортована рідина хімічно нейтральною або корозійною, щоб вибрати насос, призначений для роботи в цих умовах.

Як правило, чим в’язкіше рідина, тим важче вона протікає через систему накачування, врахуйте, що в’язкість рідини залежить від умов експлуатації. Залежно від рівня в’язкості, рідини поділяються на 4 великі групи: до першої групи належать такі рідини, як вода, масло, спирт, які протікають однаково, незалежно від швидкості або ступеня збовтування. Для такого типу застосування у вас не буде великої кількості обмежень при виборі насоса. До другої групи відносяться некоториепищевие продукти, такі як масло або вершки, в’язкість яких підвищується при збовтуванні; отже, стандартний відцентровий насос не буде пристосований до циркуляції рідини. Третя група включає рідини, які мають поріг в’язкості, який необхідно перевищити перед накачуванням. Після того як цей рівень перевищено, в’язкість зменшується при збовтуванні. Клеї, фарби, жири складають четверту групу; вони дуже густі в спокійному стані, але їх в’язкість зменшується при постійному збовтуванні.

Як правило, для рідин з низькою в’язкістю (перша і друга група) відцентрові насоси є найбільш підходящими, тому що насосне дію створює швидке пересування рідини, у міру того як в’язкість збільшується, ви повинні враховувати додатковий опір, яке рідина буде протиставляти руху. Об’ємні насоси є найкращим вибором для роботи з в’язкими рідинами (третя і четверта група), тому що вони працюють на більш низьких швидкостях, а енергія зсуву, передана рідинам, нижче, ніж енергія відцентрових насосів.