Як вибрати гіпсокартон для стін

11-20-2017

Незважаючи на численний широкий ряд будматеріалів, гіпсокартон часто використовують для виробництва ремонтних робіт, а також у новому будівництві. Гіпсокартон приваблює своєю надійністю, робота з ним не вимагає яких-небудь спеціальних навичок, листи досить легкі, цінник прийнятний. Багато часу на монтаж гіпсокартону і різних елементів з нього не потрібно. При влаштуванні будівельних конструкцій із ГКЛ робота виконується з мінімальним шумом, так і будівельного сміття практично немає.Хочу запропонувати гипсокартон влагостойкий цена Днепропетровск

Найбільш часто гіпсокартон застосовують для обшивки стін і стель, установки різних перегородок в житлових і офісних приміщеннях, де відсутня надмірна вологість. Лист гіпсокартону відрізняється хорошою міцністю, його монтаж проводити просто і зручно, і що немало важливо – екологічно чистий. У нашій статті ми допоможемо правильно обрати гіпсокартон для стін.

Достоїнства і недоліки гіпсокартону

Для виробництва деяких ремонтних і будівельних робіт часто застосовують саме гіпсокартон за низкою його переваг перед іншими будівельними матеріалами.
Розглянемо їх більш детально:
• Гіпсокартон не порушує природний мікроклімат в приміщеннях;
• Універсальність застосування: арки, пройоми, перегородки, стеля і стіни;
• Хороша звукоізоляція;
• Широкий спектр матеріалів для подальшої обробки;
• Помірний цінник;
• Досить легкий монтаж і виробництво складних будівельних елементів.
Гіпсокартон має і свої недоліки:
• Недостатня стійкість до механічних пошкоджень;
• Без додаткової вологоізоляції застосовувати в приміщеннях з високою вологістю не можна;
• При розпилюванні і нарізці потрібна додаткова захист органів дихання для запобігання попадання гіпсової пилу.
Різновиди гіпсокартону
Листи гіпсокартону випускаються в декількох варіантах: звичайний, гіпсоволокнисті, вологостійкий, вогнестійкий, волого-вогнестійкий. Перш ніж приступати до роботи з гіпсокартоном необхідно вибрати підходящий варіант цього матеріалу.

Різновиди гіпсокартону

Звичайний гіпсокартонний лист (ГКЛ) – можна використовувати для монтажу в приміщеннях, де нормальна вологість і немає необхідності в додатковій вогнезахисту. Цей варіант найбільш затребуваний. Захисне покриття (картон) сірого кольору і нанесена синя маркування на поверхню аркуша.

Гіпсоволокнисті лист (ГВЛ) – це різновид гіпсокартону, такий лист не обклеюється картоном. Основа такого листа: гіпс, армований деревним волокном і різні спеціальні вогнетривкі добавки. ГВЛ використовується для аналогічних цілей, як і звичайний гипсокартон, але такий лист відрізняється більшою стійкістю до вогню і значних перепадів температури, більш міцний, але цінник його вище. Такі листи можна залагоджувати на підлогу, а поверх його можна покривати лінолеумом, паркетом і керамічною плиткою.

Вогнестійкий (ГКЛО) – така різновид гіпсокартону застосовується в тих приміщеннях, де необхідна додаткова пожежна безпека. Такий гіпсокартон ГІПСОКАРТОН, можна застосовувати для обшивки димоходів та камінів. До складу цього гіпсокартону містять скловолокно, яке оберігає від поширення вогню. Лист забарвлюється в рожевий або сіруватий колір і наноситься червона маркування.

Вологостійкий (ГКЛВ) – використовується в приміщеннях, де передбачається підвищена вологість. Такі листи можна використовувати для обшивки стель у квартирах від оберігання від затоплення з верхніх квартир. До складу крім гіпсу включаються силіконові гранули і антигрибкові склади, зверху обклеюється імпрегнованим картоном, який більш стійкий до впливу вологи і більш стійкий до цвілі. Листи фарбуються в зелений колір, і наноситься синя маркування.
Зверніть увагу! Для додаткової стійкості до підвищеної вологості, зовнішню сторону листа покривають грунтовкою, фарбою, ПВХ панелями або керамічною плиткою. Варіації видів гіпсокартону залежать від призначення приміщень.

Який розмір гіпсокартону необхідно вибирати

Розглянемо всі види розмірів аркушів: тонкі, середні, товсті.
Який розмір гіпсокартону вибирати
Тонкий — до 9,5 мм. Такі листи можна застосовувати при виконанні арок, заповнення виступів, виконання об’ємних конструкцій на стелі і інших поверхнях. Чим легше лист, тим зручніше його встановлювати на стелі, тому для стелі в першу чергу необхідно звертати увагу на тонкі листи.
Середній — від 9,5 до 12,5 мм. В першу чергу такі листи застосовують для вирівнювання стін і виконання різних перегородок.
Товстий — більше 12,5 мм. Аркуші такої товщини можна використовувати для укладання на підлогу. Листи гіпсокартону укладаються на підлогу в декілька шарів, в результаті виходить суха стяжка підлоги. Крім цього такі товсті листи часто використовують при виготовленні перегородок, оздоблення стін гіпсокартоном.
І не забувайте, що чим товще лист – тим міцніше буде виконана з нього конструкція. Якщо стіни або перегородки, виконані з гіпсокартону, передбачається значне навантаження, то в обов’язковому порядку необхідно використовувати потовщені листи ЦК.