ЯК ВИБРАТИ ФІЛЬТР ДЛЯ ВОДИ

4-30-2018

ЯК ВИБРАТИ ФІЛЬТР ДЛЯ ВОДИ
Побутові фільтри для отримання питної води прийнято ділити на три категорії – найпростіша, середнього ступеня очищення і вищої. Про їх особливості та ефективності читайте в нашій статті. Кращі фільтри для води ви можете знайти тут http://uavoda.com.ua/ за доступними цінами

Прості фільтри
У категорії найпростіших фільтри володіють невеликим ресурсом та ефективністю – глечики і насадки. Ці фільтри в змозі очистити воду від розчиненого у воді хлору і механічних домішок. Картридж такого фільтра має ресурс 15 -45 днів, за умови, що користується їм сім’я з 3 – 4 чоловік. По закінченню цього терміну картридж необхідно замінити. У підсумку складається дивна ситуація – покупця приваблюють низькою ціною фільтра, але надалі він змушений платити за картриджі набагато більше, ніж заплатили споживачі, які купили фільтри більш високої категорії.

Фільтр-насадка на кран
Це найпростіший фільтр, який монтується на водопровідні крани і виробляє доочищення водопровідної води. Такі фільтри очищають воду від хлору і механічних домішок. Зрідка трапляються фільтри-насадки з картриджами, в яких присутня іонообмінна смола, здатна частково пом’якшити воду і прибирати солі важких металів.

Вартість такого фільтра-насадки в середньому 5 – 27 доларів, вартість картриджа 2 – 15 доларів. Ресурс картриджа становить 250 – 750 літрів при продуктивності пів-літра в хвилину. Підсумкова собівартість використання такого фільтра досить висока.

Фільтр-глечик
У цю категорію входять фільтри наливного типу, які використовують для доочищення вже підготовленої і знезараженій водопровідної води. Глечик розділений на дві частини – верхню заливають очищувану воду, яка після очищення накопичується в нижній частині глечика. Процес відбувається таким чином: вода самопливом йде крізь фільтруючий матеріал, при цьому вона очищається від сполук хлору, механічних домішок і, в якійсь мірі від важких металів.

Варто фільтр-глечик у межах 10 – 30 доларів, змінний 3 – 13 доларів, при ресурсі 100 — 400 літрів і середньої продуктивності 0,1 – 0,2 літрів в хвилину.
Підсумкова собівартість використання фільтра-глечика теж висока.

Двох — і триступінчаті фільтри
Ця категорія фільтрів призначена для очищення підготовленої водопровідної води до якості питної. Ринок пропонує великий асортимент таких фільтрів декількох типів, які відрізняються наступними параметрами:

Кількістю ступенів очищення;
Місцем розташування (нижнє – «під мийкою», верхнє – «на столі»);
Конструкцією – одноколбовые і многоколбовые;
Способом з’єднання з трубопроводом.
Двоступеневі фільтри
Двоступеневі фільтри очищення води бувають одноколбовыми і двухколбовыми. У одноколбовом фільтрі двоступеневої очищення встановлений картридж, який здійснює одночасно і механічну очистку, і очищення активованим вугіллям, що є істотним недоліком порівняно з двухколбовыми. Якщо від механічних домішок заб’ється частина картриджа, яка відповідає за механічну очистку, то вийде з ладу весь картридж і його доведеться міняти цілком, незважаючи на те, що вугільний фільтр ще можна було б використовувати. У другому випадку в одній колбі розміщується картридж механічної очистки, який очищає воду від механічних частинок , а в другій — вугільний картридж (порошковий чи гранульований), який видаляє хлор та хлорорганічні сполуки.

Двоступінчастий одноколбовый фільтр коштує приблизно 50 – 60 доларів. Його ресурс сильно залежить від наявності механічних домішок у вихідній воді і може коливатися від двох тижнів до 6 місяців.

Двоступінчастий двухколбовый фільтр коштує 30 – 45 доларів. Його перший картридж, який відповідає механічну очищення в залежності від стану води може прослужити від одного до 6 місяців, у другого картриджа, з активованим вугіллям, ресурс розрахований на 12.000 – 20.000 літрів. При цьому продуктивність в обох видів фільтрів становить 2 – 3 літри в хвилину.

Собівартість використання одноколбовых фільтрів – вище середньої, двухколбовых – середня.

Триступінчаті фільтри
Фільтри цього типу містять 3 картриджа, які виконують такі функції:

Перший картридж – очищає від механічних включень;
Другий картридж – очищає за допомогою активованого вугілля від хлору і хлорорганічних сполук;
Третій картридж – пом’якшує воду, видаляє солі жорсткості.
Крім зазначеної моделі фільтра, є триступінчаті фільтри з двома колбами, у них у першій колбі розміщений картридж який виконує дві стадії очищення, а саме — механічну плюс очищення активованим вугіллям, а другий картридж – третю пом’якшувальну ступінь очищення.

Вартість трьохступеневої двухколбового фільтра для очищення води становить 70 – 120 доларів, трехколбового – 70 – 100 доларів.

Середній ресурс трехколбовых фільтрів:

Для першого картриджа — від 1 до 6 місяців;
Для другого вугільного картриджа — від 12.000 до 20.000 літрів;
Для третього картридж з іонообмінної смолою — від 180 до 700 літрів.
Середня продуктивність в межах 2-3 літрів в хвилину. Підсумкова собівартість використання трехколбовых фільтрів – середня.

Триступінчаті фільтри

Фільтри високої міри очищення
Головний фільтруючий елемент в таких фільтрах – мембрана. За якістю очищення метод зворотного осмосу – кращий, за ним йде нанофильтрация та ультрафільтрація. Найпоширеніший метод очищення води – зворотньоосмотичний. Так, майже вся питна вода, упакована в пляшки, очищається з допомогою методу зворотного осмосу, при цьому вода, що пройшла очищення побутових обратноосмотическим фільтром, не відрізняється від тієї, що продається під маркою відомих торгових брендів.

Фільтри з ультрафільтраційний мембраною
Очищення ультрафільтраційний мембраною – один з популярних методів мембранної очистки води. Ультрафильтрационые мембрани роблять з трубчастого композиту, це дозволяє видаляти частинки з розмірами від 0,01 мікрон і більше, в число яких потрапляють віруси, бактерії, а також солі важких металів в розчиненому стані, ртуть, залізо, марганець, миш’як, та інші. Фільтри з ультрафільтраційний мембраною відносяться до проточним, їх продуктивність знаходиться в діапазоні 150 — 220 літрів в годину. За зовнішнім виглядом цей фільтр нагадує зворотньоосмотичний фільтр, але варто відзначити, що спосіб очищення методом зворотного осмосу дає більш високі результати, ніж з допомогою ультрафільтраційний мембрани.

Очищення ультрафільтраційний мембраною включає наступні етапи:

Перша ступінь – видалення механічних часток і суспензій з діаметром менше 10 мікрон з допомогою картриджа попередньої механічної очистки.
Друга щабель – як видалення хлору та його сполук, інших газів, органічних речовин, поліпшення смакових якостей за допомогою картриджа містить активоване вугілля в гранулах.
Третя щабель – доочищення води від механічних компонентів до 0,5 мікрон і хлорорганічних сполук з допомогою картриджа містить спресований активоване вугілля.
Четверта сходинка – видалення органічних забруднень, розчинених у воді сторонніх домішок, солей важких металів, ртуті, миш’яку, заліза, марганцю, бактерій і вірусів за допомогою ультрафільтраційний мембрани з трубчастого композиту.
П’ята сходинка – видалення запахів і поліпшення смаку води з допомогою картриджа in line, що містить кокосове активоване вугілля.
Вартість п’ятиступінчастого фільтра з ультрафільтраційний мембраною знаходиться в інтервалі від 180 до 220 доларів. Його продуктивність становить від 160 до 220 літрів в годину.

Зворотний осмос — фільтри самої високої міри очищення
Фільтри зворотноосмотичної очищення забезпечують саму повноцінну очищення води в побутових умовах. З їх допомогою видаляють такі небезпечні речовини, як ртуть, магній, стронцій, нітрити, нітрати, мідь, миш’як, фтор, азбест, сульфати, свинець, хлор, залізо, всі віруси і бактерії.
Розглянемо найпоширеніші моделі зворотньоосмотичних фільтрів.

П’ятиступінчастий зворотньоосмотичний фільтр:

Перша ступінь – груба очистка від механічних включень 15 – 30 мікрон;
Друга ступінь – очищення за допомогою активованого вугілля від хлору і хлорорганічних сполук;
Третя ступінь – більш тонка очистка від механічних включень 1 – 5 мікрон або ж доочищення за допомогою пресованого активованого вугілля;
Четверта ступінь – очищення власне мембраною (зворотний осмос);
П’ята сходинка – вугільний фільтр.
Чотириступінчастий зворотньоосмотичний фільтр:

Перша ступінь – попередньо очищає від механічних домішок з розмірами 15 – 30 мікрон;
Друга щабель – очищає за допомогою активованого вугілля від хлору і хлорорганічних сполук;
Третя щабель – очищає допомогою мембрани (зворотний осмос);
Четверта сходинка – вугільний фільтр.
У зворотньоосмотичних фільтрів продуктивність невелика, так як для якісного очищення потрібно час, який залежить від продуктивності мембрани і тиску води, що надходить для очищення. Найпоширеніші мембрани здатні очищати 150 – 220 літрів на добу.

Система працює наступним чином – відфільтрована вода збирається в накопичувальному бачку і, по мірі того, як ви використовуєте чисту воду, фільтр автоматично додає свіжу воду в бачок. Собівартість використання таких фільтрів оцінюється як середня.