Як вибрати дерев’яні двері

3-10-2017

Дуб, береза, сосна, бук, черешня, червоне дерево, мербау – ось далеко не повний список порід, які використовуються для виготовлення дерев’яних дверей. Багаті декоративні можливості, екологічність і міцність – основні переваги цієї продукції. Рекомендую http://domosvit.com.ua/dveri.html

Дерев’яні двері володіє високими звуко — і теплоізоляційними властивостями, додає приміщенню особливу атмосферу, а способи обробки дерева і спеціальні покриття роблять її довговічною і стійкою до зовнішніх пошкоджень.
Вхідні або міжкімнатні?
Дерев’яні двері можуть бути вхідними та міжкімнатними. Декоративні якості у них однакові – гладкі двері, різьблені або з склінням. За формою двері бувають прямокутні, овальні, з фрамугою.
Також вони можуть складатися з декількох полотен і т. д. Конструктивні відмінності міжкімнатних і вхідних дверей полягає в товщині полотна і наявності додаткового захисту біля вхідних дверей.
Міжкімнатні двері, як правило, гладкі або з склінням. Останні встановлюються в основному у вітальнях і кухнях. Для виробництва міжкімнатних дверей найчастіше використовують сосну, бук, черешню. Товщина дверного полотна міжкімнатних дерев’яних дверей становить від 30 до 45 мм. А завдяки сучасним технологіям виробництва і фантазіям виробників, вибір дверей величезний і дозволяє підібрати модель для інтер’єру в будь-якому стилі.

Вхідні дерев’яні двері поки ще рідкість в міських квартирах, але й вони можуть бути встановлені в якості вхідних, оскільки для виробництва таких дверей найчастіше використовують дуб – міцний і надійний породу дерева. Вирішивши вибрати дерев’яну вхідні двері, нехай навіть дуже міцний, не зайвим буде встановити в квартирі додаткові системи захисту, наприклад, сигналізацію.
Крім того, слід обов’язково подбати про додаткове зміцнення дерев’яних вхідних дверей – ущільнювачі, металевому порозі, спеціальному запірному механізмі та захисту нижній частині дверей. Чим товще дверне полотно, тим краще. Його мінімальна товщина повинна становити не менше 40 мм.

Зроби правильний вибір
У виборі дерев’яних дверей дуже легко помилитися.
Щоб цього не сталося, зверни увагу на наступні аспекти.
1. Виробник. Купувати дерев’яні двері краще у надійних і добре зарекомендували себе на ринку виробників і постачальників (продавців).
Це запорука того, що деревина якісно оброблена, а самі двері красиві і надійні. Неодмінно зверни увагу на наявність сертифікатів якості – у них обов’язково повинні бути вказані назва продукції, на яку видано цей сертифікат, назву виробника та назву фірми (постачальника чи продавця), якій видано цей сертифікат.
Наявність сертифіката – запорука того, що куплені тобою двері безпечні в експлуатації, стійкі до загоряння, екологічно чисті (не виділяють шкідливих речовин або їх кількість в межах норми), а деревина якісно оброблена та в ній відсутні паразити.
2. Якість деревини. Гарне дверне полотно не має щілин і нерівностей.
3. Зовнішня обробка дверей. Зверни увагу на поверхню дверного полотна – у якісних дверей вона гладка, тому що після нанесення кожного шару лаку або тонування поверхню зашлифовывают. Крім того, якісні дерев’яні двері мають рівномірну тонування, а вхідні – додатково повинні покриватися засобами захисту від вологи і УФ-променів.
4. Тип скла. Якщо дерев’яна двері має скляні вставки, обов’язково уточни тип скла – важливо, щоб воно було ударостійким і не розсипалося на друзки при можливих пошкодженнях. Особливо це важливо, якщо в сім’ї є маленькі діти.
Від чого залежить ціна?
Якісні дерев’яні двері не можуть коштувати дешево. Ціна залежить від породи дерева і від того, наскільки складна і тонка робота. Зверни увагу, крім дверного полотна, тобі потрібно придбати дверну коробку і фурнітуру – петлі, ручки і при необхідності
Догляд за дерев’яними дверима
Не секрет, що для того, щоб продовжити життя дерев’яних меблів, за нею необхідний правильний догляд. Це стосується і дерев’яних дверей.
Для очищення дверей використовуй тільки спеціальні засоби для догляду за виробами з натурального дерева. Періодично наноси ці засоби для профілактики. Вони, як правило, містять віск, який захищає двері і додає їм блиск.
Не допускай потрапляння на двері вологи. Очищай їх тільки вологою тканиною.
Уникай механічного пошкодження дверей.