Як правильно вибрати ножиці по металу

12-26-2016

yak-pravilno-vibrati-nozhitsi-po-metalu

Кому доводилося хоч раз працювати з тонким листовим залізом або профільним, знає, що ножівка по металу в цьому випадку поганий помічник. Розкрій зразка цим інструментом навіть по прямій – завдання не з простих. А ось ножиці по металу дозволять виконати рез за будь окресленим контуром, якою б складною не була його конфігурація.

Звичайно, якщо їх правильно вибрати. Якими бувають ножиці по металу, на що звернути увагу при покупці – з усіма нюансами придбання ми і розберемося. Пропоную вам придбати ножницы по металлу электрические цена вам сподобається.

Типи ножиць по металу

Ця загальна інформація допоможе читачеві визначитися з вибором. Принаймні, стане зрозуміліше, що саме варто придбати для виконання тієї чи іншої задачі. Так як фахівці чудово розбираються в даній темі, акцент буде зроблений лише на ножиці, які використовуються для різання металу в побутових умовах.

Ручні

Для прямого розкрою – їх робочі частини (ріжучі кромки) мають збільшену довжину.

 

Для криволінійного різання – у цих ножиць рівно навпаки. Їх «щелепи» досить короткі, що і дозволяє в будь-який час змінювати напрямок і точно по радіусу вести розкрій металу.

 

Ричагові (гільйотинні)

Виконувати фігурні вирізи такими ножицями точно не вийде. Перевага важільної конструкції в тому, що вона дозволяє виробляти рез більш товстого металу, ніж за допомогою ручних моделей. Але є і мінус – відсутність мобільності. Такі ножиці фіксуються за місцем роботи, тому виконання ряду операцій буде утруднено (доведеться метал підносити до інструменту) або неможливо (наприклад, на висоті). Виготовлення таких ножиць-гільйотини докладно описано тут.

 

Роликові

Такі ножиці по металу є останньою розробкою. Вони універсальні у використанні, їх ефективність набагато вище, ніж у перших двох типів, але вартість така, що придбання виправдане лише у випадку їх професійного, систематичного застосування. В якості побутового інструменту подібні моделі нецікаві.

Ножиці по металу випускаються в двох варіантах – механічні та з електроприводом. Природно, останні коштують дорожче.

 

На що звернути увагу при виборі ножиць по металу

Вага

Сировиною для якісного інструменту служить сталь, причому це стосується всіх його конструктивних елементів. Такі ножиці прослужать досить довго, та і рез завжди буде максимально точним, так як крайки притупляються незначно навіть при інтенсивній експлуатації. Отже, потрібно взяти ножиці в руку і перевірити, наскільки вони важкі. Мала вага свідчить про те, що крім сталі, у виробництві використовувалися й інші матеріали. Більш легкі, а значить, менш міцні.

Особливості матеріалу

Доцільно вибирати ножиці, виготовлені з «нержавійки». По цьому пункту пояснень і не потрібно, але нагадати варто.

Можливість регулювання

Так як в побуті доводиться працювати із зразками різної товщини, правильна установка глибини різання істотно підвищить продуктивність.

Сторона реза

Тут мова йде про те, що кожен покупець вибирає ножиці для себе. Відповідно, в залежності від того, яка рука є «робочою», інструмент купується або правим, або з лівим різом. Чому це потрібно враховувати? Неправильний вибір ускладнить контроль над точністю розкрою, так як доведеться постійно «заглядати на ту сторону». Для кого-то непринципово, але те, що не зовсім зручно – однозначно.

Це ж правило стосується і ручних ножиць з короткими «щелепами». В яку сторону доведеться вести вигин лінію? Якщо часто доводиться робити фігурний рез, є сенс придбати не одну, а кілька «різнобічних» ножиць. Тим більше, що їх ціна (ручних моделей) не така вже й велика. Багато виробників полегшують потенційному покупцеві вибір, випускаючи ножиці з ручками різних кольорів. Для різання за годинниковою стрілкою – з зеленими, проти – з червоними.

Можливості інструменту

Кожен виріб характеризується граничною глибиною реза. Приміром, ножиці за ціною 75 рублів підходять лише для роботи з жерстю. А ось профлист більшої товщини розрізати ними так, щоб кромки вийшли рівними, без деформації, навряд чи вийде. Ось з цього і слід виходити.

 

Короткий огляд брендів

Автор не переслідує мету прорекламувати конкретні зразки ножиць по металу. Справа в іншому. Будь-який грамотний фахівець, пов’язаний зі сферою продажів, підтвердить, що в основному ми вибираємо що-небудь «очима». І саме в цьому – основна причина подальших розчарувань, нарікань, що придбано не зовсім те, що хотілося б. Тому має сенс озброїти читача попередньою інформацією про тих моделях, які найчастіше присутні на вітринах (прилавках) торгових точок.

«Kraftool»

Для різання металу до 1,5 мм – вдалий вибір. Цими ножицями можна працювати з листовим залізом, куточком або іншим профілем. При певних навичках нескладно зробити і фігурний виріз. Саме вироби під цим брендом користуються найбільшим попитом.

 

«Зубр»

Не менш популярна вітчизняна продукція. Виготовлені з інструментальної сталі, такі ножиці дозволяють вести рез в будь-якому напрямку. Глибина – до 1 мм, що для побутового використання в більшості випадків цілком достатньо.

 

«Sparta»

Продукція з серії «made in China», і це основна причина, по якій багато хто ставиться до неї з деякою підозрою. А даремно. Все виробництво організовано за німецькою технологією, з використанням відповідного обладнання, тому дані ножиці досить добре себе зарекомендували при роботі з тонким (до 1 мм) металом. До речі, хто з ними вже мав справу, воліє купувати саме їх замість більш дорогих зарубіжних аналогів.

 

Перелічені ножиці підходять для будь-яких побутових робіт з металом. Вони дозволять домашньому майстрові виконувати різні технологічні операції.

Вартість ручних ножиць по металу категорії «побутовий інструмент» лежить в межах 65 – 1 050 рублів. Якщо доводиться досить часто займатися розкриємо «заліза», доцільно мати під рукою хоча б пару моделей. На гаманці це відіб’ється не сильно, зате і проблем в більшості випадків не виникне. Адже навіть при невеликому ремонті доводиться різати то металопрофіль, то лист.