Скільки коштує ламінат різних класів?

11-17-2016

Скільки коштує ламінат різних класів
Ламінат відомий як одне з найдешевших і універсальних сучасних підлогових покриттів. Однак ціни на нього варіюються в широкому діапазоні і можуть відрізнятися на порядок. Це обумовлено цілою низкою чинників: матеріалом, країною-виробником, брендом, конструктивними особливостями, дизайном. Але ці та інші характеристики слід брати під увагу тільки після того, як ви визначитеся з необхідним вам класом зносостійкості покриття.

Для різних приміщень використовується ламінат різних класів.Розрахунок вартості проводиться в першу чергу саме з урахуванням класу зносостійкості матеріалу. Пропоную вам придбати якісний ламинат на сайті www.diamantpol.com.ua, адже тут велечезний вибір ламінату.

Класи ламінату

Скільки коштує хороший ламінат — стане зрозуміло, якщо розібратися, який саме клас вам потрібен. Всього їх сім, і вони позначаються по європейській системі номерами 21, 22, 23, 31, 32, 33, 34. Класи були виділені в результаті спеціальної серії випробувань на міцність, стиранність, звукоізоляцію, стійкість до води і світла. Перша цифра в назві класу позначає область застосування: 2 – побутова сфера, 3 – комерційна. Друга цифра відображає можливу інтенсивність навантаження, яке витримує покриття протягом заданого терміну експлуатації.Чим вище ця цифра, тим вище зносостійкість.

Класи 21-23

Нижчі класи ламінату використовуються в побуті, не мають захисту від вологості, прослужать від двох до чотирьох років. На такий ламінат низькі ціни — близько 100 грн за кв. м. В Україні покриття такого класу не користується великою популярністю.

Клас 31 (AC3)

Більш надійний клас ламінату, придатний для квартир і невеликих офісів. При дбайливому зверненні термін служби в офісі – до шести років, а в будинку – близько десяти. Вартість на ламінат цього класу починається від 130 грн за кв. м.

Клас 32 (AC4)

Використовується в громадських приміщеннях, витримує значну щоденну навантаження, при дбайливому зверненні може прослужити до десяти років. Якщо купити такий ламінат для дому, його заміна може знадобитися тільки через 15-20 років.Коштує він в середньому від 240 грн за кв. м.

Клас 33 (AC5-AC6)

Схожий за своїми якостями з попереднім, але спочатку передбачає найвищу навантаження. Використовується в ресторанах, барах, на танцювальних майданчиках. В умовах щоденної максимального навантаження прослужить 5-6 років, при більш м’якою експлуатації термін використання зростає, а в домашніх умовах може тривати до 17-22 років. За рахунок своєї підвищеної товщини такий ламінат поглинає звуки кроків і добре переносить високу вологість. Його середня ціна – від 340 грн за кв. м.

Клас 34

Найдорожчий і зносостійкий клас, широко застосовується в приміщеннях для занять спортом. Розглядаючи, скільки коштує метр ламінату такого класу, враховуйте, що в залежності від дизайну ціна може зрости в кілька разів, а починатися вона буде з 480 грн за кв. м. Таке підлогове покриття можна побачити у великих супермаркетах і бізнес-центрах, де майже безперервно перебуває велика кількість людей різного взуття і де часто перевозяться вантажі.Якщо ламінат 34 класу застосовується для високих навантажень, то в побуті, без перебільшення, він прослужить цілий вік або — поки господарям приміщення не набридне його дизайн.

Види ламіната за типом складання

Ламінат буває клейовий і збірний. На різні види ламінату ціни будуть змінюватися. Клейовий ламінат дешевше, але з урахуванням монтажу кінцева вартість істотно збільшується.Клейовий ламінат не користується особливою популярністю, тому що його не можна розібрати, а потім зібрати заново.Збірний ламінат оснащується замками, які спрощують і прискорюють процес укладання. Замки бувають трьох типів – click, lock і комбіновані. Деякі виробники розробляють і патентують власні системи замків.

Який ламінат впишеться в ваш інтер’єр?

  • Маленьку кімнату візуально розширять світлі стіни і темний підлогу.
  • Світлий підлогу зробить простір ширше, але разом з тим — холодніше.
  • Ламінат жовтих відтінків з дубовим чи кленовим орнаментом зробить приміщення тепліше, такий варіант хороший для кімнат, що виходять на тіньову сторону.
  • Ламінат коричневих відтінків вважається універсальним, вписується практично в будь-який інтер’єр.

Види ламіната за типом матеріалу

Ламінат – це дошка, склеєна з декількох шарів матеріалів різної товщини, кожен з яких надає покриттю особливі властивості — міцність, шумопоглинаючі, водовідштовхувальні, декоративні.Ламінат називають по матеріалу основного шару. Найбільш популярним в Україні є ламінат на основі ХДФ — деревоволокнистої плити високої міцності.

  • Корковий ламінат
    Цей вид ламінату на натуральній основі відрізняється високою екологічністю. По ньому приємно ходити босоніж, він поглинає шум, злегка пружинить. Однак на корковий ламінат ціна за класі зносостійкості 21-23 становить близько 360 грн за кв. м, тому найчастіше такий матеріал використовується в окремих невеликих приміщеннях, наприклад у дитячих. Його не застосовують для теплих підлог, оскільки він пропускає в приміщення тільки 20% тепла.
  • Вініловий ламінат
    Найбільш сучасний вид ламінату з високими показниками зносостійкості, хімічної стійкості та вогнестійкості. Тих, хто вибирає такий ламінат, співвідношення «ціна-якість» цікавить в першу чергу. Зовні вініловий ламінат практично не відрізняється від паркету, він в точності імітує абсолютно будь текстури і відтінки, при цьому на вініловий ламінат ціна починається від 340 за кв. м при максимальному, 34, клас зносостійкості. Але є і недоліки, один з них — це необхідність ретельної підготовка поверхні перед укладанням дощок.

Вологостійкий ламінат на основі плити ХДФ

Найпопулярніший ламінат виготовляється на основі плит HDF (ХДФ) — поліпшеного аналога МДФ-плит. ХДФ — це щільно спресовані деревні волокна. Від щільності пресування залежить стійкість ХДФ до вологи. Чим щільніше дошка, тим краще вона захищена від води. Виробники ламінату також застосовують різноманітні засоби, що підсилюють водовідштовхувальні і додають антибактеріальні властивості ХДФ. Верхній шар ламінату на основі ХДФ обробляється поліуретановим лаком, меламіном з частинками оксиду алюмінію та іншими захисними засобами.Цінова доступність, простота укладання, висока зносостійкість і вологостійкість зробили ламінат на основі ХДФ заслуженим лідером ринку.

Вартість ламінату за квадратний метр: розставляємо крапки над «i»

Якщо узагальнити все вищесказане, вийде, що найбільш практичним придбанням для будинку є ламінат 32 класу (AC4), вартість якого тримається на рівні 200-400 грн за кв. м. Однак вартість квадратного метра — це ще не показник вартості статі в цілому. Завжди треба враховувати вартість укладання і мати запас міцності, щоб не виникло необхідності незабаром знову перестилати підлогу. Завжди краще вибирати ламінат на клас вище, ніж вам потрібно, і збірний: хоча він формально дорожче, фактично ви можете істотно заощадити і гроші, і час, і нерви.