Осіння метеозалежність. Як навчитися з нею жити?

11-22-2016

Осіння метеозалежність. Як навчитися з нею жити

Діагнозу метеозалежність в медицині немає, але від неї страждають не тільки люди похилого віку, але й молоді, і навіть маленькі діти. Жителі мегаполісів більше схильні до впливу погоди на організм. В останні роки кількість таких людей збільшилася в рази, вони реагують на зміну погода (атмосферний тиск, вологість, температуру, магнітні бурі, вміст у повітрі озону і киснюі т. д.) і тому можуть передбачити її зміну, використовуючи своє самопочуття.

При метеозалежності з’являються: підвищена дратівливість, болі в області серця, розпираючий головний біль, слабкість, сонливість, відчуття втоми, знесилення, скачки тиску, загострення хронічних захворювань.

У здорових людей зміна погоди супроводжується перебудовою своїх біологічних систем швидко — це захисна реакція, а у хворих перебудова запізнюється або відсутня зовсім. При цьому знижується імунітет, організм стає вразливим для проникнення різних інфекцій.

Метеозалежність виникає не тільки за фізичним причин. Велику роль відіграє психічна складова. Буває так, що людина здорова і здатний переносити будь-які природні умови, але втручається невроз — і організм починає страждати від змін погоди.

Таблеток від метеозалежності ще не придумали, але щоб бути в гармонії з тим, що диктує природа, насамперед треба визначити, що стало причиною, і, звичайно ж, лікувати основне захворювання. Головне лікування метеозалежності — уважне ставлення до свого організму.

Особливу увагу слід приділити харчуванню. Їжа повинна бути ситної, але не важкою. Вживайте більше овочів і фруктів. Хрін і часник повинні бути на вашому столі регулярно. Не забувайте про кисло-молочних продуктах. Кава, чай, алкоголь, гостра, копчена, солодка їжа викликають перенапруження систем адаптації організму, тому вживати їх треба в обмежених кількостях.

Вчені з’ясували, що похмура осіння погода веде до того, що люди набирають зайву вагу, тому організм не отримує достатньо вітаміну D. Його нестача зменшує вироблення гормону, який сигналізує мозку про насичення, і людина переїдає.