Квартира в новобудові: як вибрати надійного забудовника в кризу

11-5-2016

На що орієнтуватися при виборі забудовника в рамках часткового будівництва як самого безпечного варіанта придбання житла? Які документи дивитися? З ким слід укладати договір, щоб не втратити вкладені гроші? Який забудовник вважається надійним, а кого слід обходити стороною? На ці та інші питання відповімо ми у цій статті, але спочатку пропоную вам подивитися на новобудови львів ціни

Якщо ви вирішили придбати житло, то в першу чергу слід врахувати макроекономічну ситуацію в країні, щоб уникнути низки зовнішніх ризиків, що роблять вплив на компанію-забудовника. Якщо все ж виникла гостра необхідність у покупці житла, то необхідно уважно підійти до процесу вибору забудовника.

Існує кілька основних аспектів при виборі компанії-забудовника, на які слід звернути увагу: інформація про забудовника, проектна декларація, інформація про об’єкт, акредитація в кредитних установах, інформація про метод угоди, а також наявність страхування відповідальності забудовника.
Інформаційна відкритість забудовника повинна знаходитися на високому рівні. В першу чергу потенційний покупець повинен отримати відповіді на питання: скільки забудовник працює на профільному ринку; де знаходиться офіс і за якими телефонами можна додзвонитися, якщо виникнуть які-небудь питання; що будує забудовник; хто є директором компанії і чи достатньо у нього досвіду.

новобудови львів

Первинним джерелом інформації є сайт організації, на якому, крім основної інформації про компанії, повинні бути розміщені також скановані копії проектної декларації, дозволи на будівництво, інформація про споруджуваних і реалізованих проектах, актуальна контактна інформація, сканована копія типового договору і дані про методи придбання житла. Додатковим плюсом буде наявність фото — і відеозвітів для моніторингу стану будівництва. Споруджуваний монолітний будинок щомісяця повинен стабільно збільшуватися на 1-2,5 поверху, панельний – на 3-5 поверхів.

Крім сайту компанії, необхідно додатково звернути увагу на картотеку арбітражних справ і спеціалізовані форуми – можливо, забудовник виступає в якості відповідача по багатьом позовних заяв або ж має погану репутацію серед споживачів, раніше стикаються з ним.

Основним документом, що містить в собі інформацію про забудовника та про проект будівництва, є проектна декларація. В першу чергу необхідно проаналізувати: відомості про засновника, про реалізовані проекти за останні три роки, фінансові показники забудовника, результати державної експертизи проектної документації, дозвіл на будівництво, термін отримання дозволу на введення в експлуатацію збудованого об’єкта нерухомості та договір оренди земельної ділянки.

Слід пам’ятати, що забудовник має право вносити зміни в будь-який пункт проектної декларації, однак позитивним моментом є те, що істотні зміни вносяться лише після узгодження з пайовиками. Є ймовірність, що вас не влаштують зміни, що вносяться в проектну декларацію. Наприклад, ви не хочете жити на останньому поверсі з-за можливого протікання стелі і внесли гроші за квартиру, розташовану на передостанньому поверсі, а забудовник заявив про необхідність скасування останнього поверху.У разі відсутності вільних квартир, які відповідають вашим побажанням, піде розірвання договору. Якщо ж є варіанти, то можна або розірвати один договір і укласти новий, або продати квартиру за договором переуступки прав вимог.

При аналізі забудовника необхідно також враховувати формування цінової політики, так як часто забудовники пропонують ціни за 1 кв. м значно нижче повної середньої собівартості будівництва, що має насторожити.

Основна ідея акредитації забудовника в банку полягає у можливості цього банку видавати іпотечні позики і кредити, а також, але вже в меншій мірі, реалізовувати розстрочку покупки житла. Однозначно можна сказати, що акредитація забудовника є позитивним фактором, так як говорить про його надійності адже при акредитації в банку компанія-забудовник проходить серйозну перевірку і надає всі необхідні для акредитації документи. У підсумку чим ширше спектр мережі банків-контрагентів компанії-забудовника, тим надійніше забудовник. При цьому збільшується лінійка пропозицій щодо придбання житла.

новобудови львів

Одним з найважливіших факторів у даний час є наявність страхування відповідальності забудовника. Тобто страхування ризику невиконання забудовником взятих на себе зобов’язань перед пайовиком. Якщо настав страховий випадок, забудовник зобов’язаний виплатити дольщику вартість квартири, зазначеної в договорі дольової участі. Також незайвим буде перегляд інформації стосовно страхової організації, що застрахувала забудовника.

У будівельній середовищі поширені випадки, коли під конкретне будівництво великий девелопер створює нову юридичну особу і тим самим прагне знизити рівень своєї відповідальності і репутаційних ризиків на випадок заморозки проекту або інших ускладнень. Слід розуміти, що така компанія може бути ліквідована у будь-який момент. Отже, надійніше буде укласти договір безпосередньо з забудовником.

Також слід звернути увагу на інформацію про джерела фондування будівництва за умови наявності такої на сайті забудовника. В цілому можна розрізняти три основних шляхи фінансування проекту за рахунок власних коштів, за рахунок кредитних організацій, а також за рахунок пайовиків, що є максимально ризиковим для споживача. Використання при будівництві власних коштів, нпроти, стане позитивним фактором.

Враховуючи вищесказане, не можна стовідсотково уникнути ризиків в пайовому будівництві, проте можна з високим ступенем вірогідності судити про сумлінність забудовника, а відповідно, мінімізувати ризики втрати свого капіталу.