Кращі поради та статті по ремонту підлоги будинку

6-26-2017

Доски з сосни ненабагато дорожче ялицевих, при цьому, в них досить смоли, щоб захистити деревину від грибка і гнилі. До того ж, соснові дошки, особливо, якщо ми говоримо про ангарської сосни, мають естетичний зовнішній вигляд. Найкращим хвойним пиломатеріалом, звичайно ж, є ялинові дошки. Вони містять досить смоли, щоб не тільки протистояти різним негативним факторам навколишнього середовища, але і наповнювати приміщення приємним ароматом хвої. Пропоную купити доска из осина цена за куб

Крім того, смерекова дошка відрізняється м’якістю і здатністю зберігати тепло, так що ходити по підлозі, виконаному з цього матеріалу буде завжди приємно і комфортно. До речі, зазначена м’якість ялинової дошки змушує виробників цього пиломатеріалу робити його товщі, що, укупі з відмінними характеристиками такої дошки, підвищує її ціну. Так що сьогодні далеко не кожен обиватель погоджується на встановлення статі з ялинових дощок, в першу чергу, виходячи з міркувань економії.

Естественно, багато хто може задатися питанням, а чим же обумовлена популярність дощок з хвойних порід дерева? Невже тільки їх не найвищою вартістю? Звичайно ж, немає. По-перше, хвойна деревина володіє відмінною паропроникністю, а це значить, що вона має здатність природним чином підтримувати нормальний показник вологості повітря. По-друге, хвоя виділяє у повітря різні ефірні компоненти смоли, у тому числі, пінени, терпени і фітонциди. Ці речовини благотворно впливають на роботу серцево-судинної, дихальної і травної і нервової систем.

Крім того, фітонциди є природним антисептиком, що вбиває хвороботворні бактерії. І щоб ви уявляли, про що йдеться, наведемо такі цифри. В одному кубометрі повітря хвойного лісу міститься не більше 500 клітин хвороботворних бактерій, в той час, як в аналогічному обсязі повітря, взятого на міських вулицях, цей показник перевищує 30 тисяч! Так що, використовуючи хвойні дошки, ви отримуєте самий що ні на є правильний пол, який виглядає красиво, комфортний і корисний для здоров’я.

Дубові дошки для підлоги – вікова міцність

Древесина дуба здавна вважалася елітним будівельним і оздоблювальним матеріалом, і все завдяки своїм унікальним характеристикам міцності. Дубовы пиломатеріали багато порівнюють з бетоном, і неспроста. Справа в тому, що дуб абсолютно не боїться вологи і не гниє, і саме тому дошки з цієї деревини нерідко використовуються в якості підлогових покриттів в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості повітря. Більше того, доведено, що чим більшого впливу вологи буде піддаватися ця деревина, тим вона буде ставати міцнішими.

Дубові дошки не схильні до стирання, вони екологічні, мають привабливий зовнішній вигляд, а також, говоримо це спеціально для любителів забобонів, володіють позитивною енергетикою. Зокрема, дуб відносять до числа т. н. дерев-донорів, які здатні заряджати життєвою енергією тих, хто постійно відчуває почуття втоми, страждає від апатії і депресії. Деревина дуба має позитивний вплив на здоров’я літніх і хворих людей.

Також відзначаємо низьку теплопровідність дубових дощок, їх відмінні звукоізоляційні якості, відсутність схильності до гниття, розповсюдження цвілі і грибка. Дошки з дуба можна використовувати для настилу підлоги в будь-яких приміщеннях, навіть у ванній, лазні або сауні. До того ж деревина дуба може мати різний за своїм відтінкам природний малюнок, у тому числі, мова йде про т. зв. беленом дубі, який нині дуже популярний у професійних дизайнерів інтер’єрів. У статевих дощок з масиву дуба ми можемо назвати тільки один недолік – високу ціну. Але з урахуванням всіх перерахованих вище достоїнств цієї деревини, зазначений недолік є досить умовним, оскільки витратившись один раз, ви на десятиліття забудете про необхідність заміни дорогого ремонту підлогового покриття.

Дошки підлоги із сибірської модрини

Совсем є недешевими дошки підлоги з сибірської модрини. У цьому показнику розглянутий пиломатеріал перевершує соснові аналоги приблизно в 2-3 рази. Проте в плані експлуатаційних характеристик, такі дошки мають чимало спільних точок дотику з дошками з дуба. Зокрема, мова йде про довговічності цих пиломатеріалів. Підтвердженням тому можуть стати деякі європейські пам’ятки архітектури, в приміщеннях яких підлоги виконані з сибірської модрини. Вік цих пам’яток вимірюється століттями, і цей факт жодним чином не позначився на привабливості підлогового покриття. До речі, і палі в знаменитій Венеції – місті на воді – виконані саме з сибірської модрини.

Сибірська модрина не схильна до гниття, має природними антисептичними властивостями, тобто на ній не буде з’являтися грибок і цвіль, а з повітря всередині приміщення будуть видалятися хвороботворні бактерії. Так само, як і хвойна деревина, сибірська модрина є «дихаючим» матеріалом, завдяки чому показник відносної вологості повітря усередині приміщень завжди буде знаходитися в межах норми. Дошки з цієї деревини володіють низькою теплопровідністю, а це значить, що, ступаючи на підлогу з таким покриттям, ви будете відчувати тепло. Крім того, цей пиломатеріал володіє відмінними звукоізоляційними характеристиками, що є гарантією захисту приміщень від сторонніх шумів.

Ще однією перевагою даної деревини є унікальний і дуже привабливий малюнок, а також гладка поверхня. Деревина сибірської модрини може мати до 12 різних відтінків, так що ви легко зможете підібрати підлогове покриття, ідеально відповідне колірній палітрі інтер’єру. Ну а гладкість дощок, укупі з їх теплотою, дозволять вам відчути настільки необхідний для кожної людини душевний комфорт.

Що стосується сфери застосування дощок підлоги з сибірської модрини, то вона практично не має меж, тобто таку підлогу актуальне і для віталень, і для лазні, і для коридорів, приміщень громадських будівель і т. д. Термін служби такого підлогового покриття становить не менше 100 років, так що тут, як і у випадку з дубовими дошками, треба швидше подбати про те, що лаги, бетонну основу і інші елементи наземної конструкції відповідали в плані довговічності дощок підлоги.

Дошки підлоги із вільхи та осики

Доски з вільхи чорної не відрізняються такою міцністю і довговічністю, які ми знаходимо в їхніх «побратимів» з дуба або сибірської модрини. Проте є у таких дощок одна чудова якість. Справа в тому, що вони у великій кількості містять дубильні речовини, які при нагріванні деревини виділяються в повітря. Ці речовини мають яскраво виражені протизапальний, кровоспинний, десенсибілізуючий ефекти, володіють дезінфікуючими та в’яжучі властивості. Завдяки цьому, вільха відмінно зарекомендувала себе при лікуванні різних простудних захворювань, подагри, суглобового ревматизму. Цілющими властивостями володіють і дошки підлоги з вільхи, і тому їх рекомендується застосовувати у дитячих і спальнях, тобто в приміщеннях з невисоким рівнем інтенсивності ходіння, але частим перебуванням у них людей. До речі, наші предки вірили в те, що вільха протегує сім’ї та зміцнює сімейні стосунки. Якщо вас зацікавили цілющі властивості вільхи, знайте, що найбільш позитивно впливають на здоров’я пиломатеріали, які були заготовлені з вільхи восени і взимку. Крім того, дошки з вільхи, можливо не в якості підлогового покриття, рекомендується використовувати для обробки внутрішніх приміщень лазень і саун.