Керамічні брекети. Особливості, переваги

3-30-2018

Носіння брекет-систем, як і диспозиція зубів, для багатьох дорослих людей і підлітків стають причиною сорому та розвитку комплексів. Вирішити цю проблему покликані керамічні брекети – такі ж ефективні, як і традиційні металеві «скоби», але майже непомітні на зубах при розмові і навіть широкій посмішці. Постійно розширюється асортимент ортодонических систем змушує пацієнта особливо ретельно підійти до питання їх підбору. Рекомендую купити http://lukashuk.com.ua

Види і особливості керамічних брекетів
Нині брекети з кераміки присутні в лінійках більшості виробників. При цьому вони відрізняються між собою за типом впливу і виду конструкції, естетики і комфорту носіння. Найбільш помітні для пацієнтів ортодонта відмінності між керамічними і сапфіровими системами:

Перші, виконані в тон зубної емалі, універсальні для всіх, хто бажає зберегти естетику вчасно ортодонического лікування. Зокрема, вони залишаються малопомітними навіть на тлі жовтуватих і потемнілих зубів.
Сапфірові – прозорі конструкції, рекомендовані до використання власникам білосніжної посмішки. При цьому важливо знати і той факт, що невеликі кристали на зубах часто видають себе у неонових променях дискотеки та інших громадських закладів.
Механізм фіксації – найважливіший елемент
Колосальна різниця помітна і в матеріалі з якого виготовляються кріплення для дуги. Оскільки кераміку, незважаючи на весь потенціал міцності оксиду цирконію, відносять до більш крихким матеріалами, ніж хірургічна сталь, для фіксації можуть бути передбачені різні рішення:

Суцільнокерамічні системи повністю виготовлені з оксиду цирконію і жодним чином не порушують естетику посмішки;
Найбільш вразливою частиною брекета є замок. Тому деякі виробники запропонували менш естетичні, але більш надійні варіанти з кераміки з металевими елементами фіксації – замками або пазами.
Невід’ємним елементом конструкції є металева дуга, яка закріплюється в пазах брекетів і задає напрямок зміщення зубів. Вона також може бути виготовлена із звичайної сталі або мати біле тефлонове покриття і не виділятися на загальному тлі зубного ряду.
Лігатурні і безлігатурні
Лігатурні брекет-системи – стоматологічна класика, здатна виправити навіть тяжкі порушення прикусу. Назва їх грунтується на застосуванні лігатур – гумок або металевого дроту для фіксації дуги в пазах брекетів. Незважаючи на високу ефективність, ця система має ряд недоліків, таких як порушення дикції, довга адаптація до носіння системи і хворобливі відчуття після корекції.

Безлігатурні системи позбавлені цих недоліків і скорочують тривалість сеансу корекції за рахунок відсутності фіксуючих елементів. В них реалізована концепція малих сил впливу, тому в ряді випадків вони значно поступаються в ефективності класичного «побратиму».

Показання та протипоказання для носіння керамічних брекетів
Керамічні брекети від металевих відрізняються тільки застосовуваним матеріалом і естетичністю. Тому і перелік показань до лікування ними не має особливостей – вони рекомендовані для корекції всіх видів патології прикусу.

Перед установкою брекетів вам доведеться пройти процедури санації порожнини рота – лікування наявного карієсу та професійну чистку зубів, бо як присутність в порожнині рота хвороботворних агентів є прямим протипоказанням до застосування системи.

Переваги і недоліки керамічних брекетів
Головною перевагою керамічних брекетів є їх естетичність. Їх непомітно при розмові і посмішці, а також на фото, що дуже важливо для багатьох людей. Важливою є і перспектива підбору варіанта, придатного по комфортності носіння та ефективності.

До числа недоліків систем з оксиду цирконію відносять тільки їх розміри: вони дещо більше традиційних металевих брекетів. Тому можуть провокувати роздратування слизової оболонки порожнини рота і збільшувати тривалість адаптації до конструкції.

Керамічні брекети – ідеальне рішення для всіх, хто мріє про бездоганну посмішку, але не вирішується на носіння традиційного варіанту з металу.