Глаза чешутся

8-15-2017

У людей, схильних до алергії, часто виникають такі симптоми, як чхання, закладеність носа, свербіж. Але також може проявитися і алергія на очах. Виникає почервоніння очей, запалення століття, очі сверблять, відчувається свербіж в очах, печіння. Це називається очна алергія або алергічний кон’юнктивіт, що становить загрозу для зору. Але симптоми почервоніння очей можуть викликати також інфекції. Тому, якщо стан ваших очей і повік не покращиться, зверніться до лікаря. Ми підскажемо, якщо глаза чешутся.

Причини почервоніння очей

Як і будь-яка алергія, очна алергія виникає як реакція на зовнішні або внутрішні подразники. Щоб звільнитися від надлишків гормону-гістаміну, імунна система виробляє антитіла, які викликають почервоніння очей, запалення слизової ока або рогівки. Деякі люди спільно з алергією на очах відчувають закладеність носа.

Типи очної алергії

Є два типи алергії на очах: сезонні і хронічні.

Сезонна алергія очей є більш поширеною і виникає зазвичай ранньої віднем, влітку або в осінній період. Алергенами в повітрі зазвичай є пилок квітів, трав, дерев, а також суперечки деяких рослин.
При хронічній алергії запалення очей може виникнути в будь-який момент круглий рік. Основні алергени: пір’я постільні речі, пилові кліщі, шерсть тварин. Крім того, печіння або свербіж в очах можуть викликати духи, хлор, брудний або сухе повітря, косметичні засоби, а також деякі медикаменти.