ГІДРОЦИЛІНДР ПІДЙОМУ КУЗОВА ВАНТАЖІВОК

4-12-2021

Перш, ніж почати описувати принцип дії такого механізму, як гідроциліндр, потрібно мати хоча б мінімум уявлення про застосування гідравліки в автомобілебудуванні. Як відомо, завдяки їй вдається в рази підвищити ефективність проведення різних робіт і функцій. Спершу хочу вам порадити ремонт гидроцилиндра подъема самосвала за кращою цыною.

Принцип роботи та види ГЦД

Що таке циліндр? Це механізм, що відноситься до класу пристроїв, охарактеризованих як силові установки зворотно-поступального руху. Він — найважливіший елемент будь-якої техніки, яка застосовується в будівельних, заглибних або землекопних цілях.

Гідроциліндри або ГЦД за своїм призначенням можуть бути різними:

 • ГЦД для підйому кузова (ГЦДП), стріли крана, ковша і т. Д .;
 • Механізми гідравлічні для повороту тієї ж стріли, ковша і т. П .;
 • ГЦД стиснення, наприклад, дверей, люків.

Гідроциліндр переміщення маніпулятора сміттєвозу

Основні варіанти виконання ГЦД наведені нижче в таблиці.

За способом фіксації штока і гільзиза конструкцієюПо експлуатаційних робочим режимам
Вушка.Домкрати.Легкий режим.
Вушка з шарнірними або радіальними підшипниками.Плунжерні.Середній режим.
Фланцеве кріплення гідроциліндра.Телескопічні.Важкий режим.
Гідроциліндр з отворами в штоку і вушку.поршневі
Вилка на штоку.
Цапфа на штоку.
Цапфа і вушко на штоку.
Двоштоковий гідравлічний циліндр
Гідроциліндр на стяжних шпильках.

ГЦДП кузова: його особливості та відмінності

Найпоширенішими є, безумовно, ГЦДП кузова, що застосовуються з часів початку випуску автомобільних вантажівок. Самоскиди, що вперше побачили світ, спочатку оснащувалися ланцюговими і канатними підйомниками, але вони були занадто ненадійними. Інженери намагалися розробити також інерційні підйомники, що зводяться в рух під дією вантажу. Схема гідроциліндра: ремкомплект гідроциліндра підйому кузова

Через це недосконалості перерахованих вище конструкцій були потрібні нові дослідження. Прорив проведений в 20-і роки минулого епохи компанією Міллер. Саме вона запатентувала гідравлічний пристрій підняття кузова вантажного автомобіля.

ГЦДП стає стандартом в 30-ті роки минулого століття і встановлюється на переважна більшість машин з підйомниками і механізмами. З цього часу будь-яких глобальних змін в конструкції ГЦДП не відбувалося.

Сучасний механізм ГЦДП складається з надрамника, платформи і перекидального елемента, який функціонує на гідравліки.

Провідні світові виробники вантажівок, такі як МАЗ, БелАЗ, Вольво, ЗІЛ, Ман і інші, випускають машини з вивантаженням назад. Що стосується конкретної конструкції ГЦДП, то вона буде залежати від типу самосвальной техніки. Принцип роботи: масло і багато іншого

Наприклад, на самоскидах, які працюють переважно на кар’єрах, частіше ставиться ГЦДП подвійної дії, оснащеного ще поворотним ланкою. Останній пом’якшує удар при розвантаженні великих каменів і фрагментів скельної породи. Крім того, ще одне ланка сприяє зручному опускання платформи.

Що стосується звичайних самоскидів, так би мовити, малого типу, то вони оснащуються ГЦДП односторонньої дії, адже кут підйому ковша у них менше, ніж у кар’єрних самоскидів.

Внутрішні ланки ГЦДП

Як і говорилося вище, ГЦДП можуть бути різними. Іншими словами, рухомим ланкою гідроциліндра може бути як шток, так і гільза. ГЦДП поршневі, поступальної дії, плунжерні і т. Д. — це механізми серійного типу, але сьогодні відомі також нестандартні типи даних двигунів (вони, як правило, виготовляються на замовлення). Детальна схема роботи ГЦДП

Основними ланками ГЦДП будь-якого типу є наступні елементи.

 1. Шток замовного ГЦДП, в залежності від конкретних умов експлуатації, може бути хромованим.
 2. Що стосується ущільнювачів і манжет, то в механізмі використовують, як правило, поліуретанові сальники з захистом, ефективно герметизирующие ГЦДП, що працюють в складних умовах зі швидкістю ОП не більше 0,5 м / с (при тиску до 63 МПа).
 3. Усередині механізму передбачені також напрямні кільця, що виготовляються з дуже міцного антифрикційного матеріалу.
 4. Не менш важливою ланкою ГЦДП є робочий тиск, від якого залежить безпосередньо динаміка і швидкість роботи.

Особливості правильного вибору ГЦДП

Щоб вибір гідроциліндра підйомного типу було проведено грамотно, слід спиратися на ці моменти:

 • Орієнтуватися на основний техпоказатель — рівень номінального тиску;
 • Не можна ігнорувати також показники максимального і пікового тиску;
 • Звертати увагу треба також і на сферу застосування механізму;
 • Враховувати треба робочі навантаження і режим експлуатації.

Не менш важливими є і додаткові показники: термін служби, безпеку роботи, експлуатаційні витрати і багато іншого. Ремкомплект гідроциліндра підйому кузова

манжети

Саме на них рекомендують звертати увагу фахівці в першу чергу. Саме від ущільнювачів буде залежати тривалість роботи ГЦДП.

Отже, ось які зобов’язання пред’являються перед манжетами:

 • Вони повинні бути в першу чергу досить герметичними, щоб створювати мінімальний рівень тертя;
 • Мати невеликі розміри;
 • Бути сумісними з робочою рідиною;
 • Краще, щоб манжети були гумовими і круглими (в крайніх випадках можна застосовувати гумово-тканинні ущільнювачі);
 • Встановлювати манжети треба з захисними кільцями з фторопласта, щоб останні перешкоджали видавлювання манжет з посадочних канавок через вплив високого тиску;
 • Обов’язкова наявність штокового грязес’емнік в ГЦД;
 • У деяких випадках рекомендуються до застосування ущільнювачі подвійної дії, що містять гумовотканинні кільце з фасонні додаткових по боках.

Ущільнювачі для ГЦД

Вищеописані ущільнювачі вважаються цілою системою, вузлом ущільнювача. Він ставиться в геометрично просту за формою канавку з не жорсткими допусками.

Цікаві факти про гідроциліндри

Гідроциліндри або ГЦД у нас в країні випускалися протягом всієї історії не тільки спеціалізованими підприємствами, а й приватними заводами гідравлічної техніки. Різниця була лише в тому, що спеціалізовані підприємства випускали циліндри для техніки особливого призначення (тракторів, шахтних кріплень, універсальних машин), а заводи — для своїх машин. По суті, заводи були позбавлені можливості прогресу і вдосконалення, так як додатково завантажували власне виробництво, відволікаючи фахівців і фінанси від рішення найголовніших завдань.

Що стосується сьогоднішнього дня, то можна відкрито заявити — ситуація змінилася докорінно. Заводи, такі як МАЗ, Камаз і т. Д., Тепер істотно скоротили виробництво гідроциліндрів, вважаючи за краще замовляти їх на стороні. У свою чергу, це дало можливість ряду російських підприємств, що займаються випуском таких агрегатів, кардинально переглянути номенклатуру з метою підвищення якості.

Що визначає якість, надійність і довговічність гідроциліндрів? Безумовно, це кілька моментів. В першу чергу, це стосується сучасної конструкції вироби. Не менш важливе значення має уніфікація елементів, матеріалів і комплектуючих, а також технології обробки деталей, наявність відповідного обладнання та т. Д. Популярні вантажівки

У підсумку, такі великі автозаводи, як Камаз, МАЗ роблять наступне. Вони закуповують гідроциліндри на стороні, тим самим, отримуючи постійно досконалі вироби, виготовлені спецфірмамі.

Ознайомтеся з таблицею, де наведено приблизні ціни на різні гідроциліндри підйому кузова від Гідромаш.