газоанализаторы газа

2-21-2017

Природний газ – це суміш декількох газів, в якій до 98% займає метан. Це газ без кольору і запаху, тому при експлуатації в побуті в нього додають спеціальні одоранти для додання запаху. Це органічні речовини на основі сірки, які мають різкий неприємний запах. Крім перерахованих вище властивостей, метан не розчиняється у воді і набагато легше, ніж повітря.
Якщо порівнювати з усіма відомими вуглеводнями, то саме метан є найбільш вибухонебезпечним газом. На сьогоднішній день кількість нещасних випадків, пов’язаних з вибухами метану, збільшилася в рази. Причиною цьому є зношеність газового обладнання в газорозподільних мережах. Тому для запобігання витоку або екстреного перекриття або скрапленого природного газу на комунальних об’єктах використовується газоанализаторы газа . Ці прилади здатні вчасно виявити перевищення концентрації природного газу і запобігти трагедії.


Вплив метану на людину

По своїй хімічній природі метан не відноситься до токсичних речовин і практично не чинить негативного впливу на наш організм. Тим не менш, метаном можна отруїтися, якщо в приміщенні не вистачає кисню. А останні медичні дослідження показують, що навіть невелика концентрація природного газу може негативно вплинути на нервову систему людини.
Виявлення метану

Переносний газоаналізатор природного газу застосовується для контролю за станом навколишнього середовища в робочій зоні. Такі прилади використовують для обстеження підземних споруд і різних замкнутих просторів. Це необхідно для отримання допуску до виконання робіт на дільницях, де можливе утворення підвищеної концентрації метану. Додатковим аспектом використання газоаналізатора є контроль над небезпечними для людини факторами в робочій зоні. Це важливо для захисту здоров’я і життя персоналу, який працює на ділянці з підвищеною вибухонебезпечністю (підвищена концентрація метану, як і будь-якого пального газу, може викликати вибух).
Портативні газоаналізатори від компанії «ФАРМЕК» відмінно показали себе на практиці. Приміром, газоаналізатор горючих газів ФП 11.2 ДО є відповідним приладом для контролю за концентрацією метану в повітрі. У разі перевищення допустимих показників прилад видає звукову і світлову сигналізацію. Дана модель аналізатора, а також прилади для газового контролю марки ФП 22 і ФП 12, оснащені микронасосом, і має високий ступінь чутливості.
Практично всі газоаналізатори «ФАРМЕК» виготовляються у вибухозахищеному стані, що дозволяє використовувати їх у зоні з підвищеною вибухо — і пожежонебезпекою. Більшість приладів забезпечені цифровими дисплеями для відображення показників вимірювань, а перевищення показників викликає спрацьовування світлової та звукової сигналізації. Наприклад, моделі ФСТ-03М і ФСТ-03В забезпечені цифровою індикацією для вимірювання концентрації природного газу в контрольних точках. Ці прилади широко використовуються при безперервному автоматичному вимірюванні вмісту кисню, метану, чадного газу в повітрі виробничих і житлових приміщень.