Cтены из газобетонных блоков

3-9-2017

Газобетон єдиний із сучасних будівельних матеріалів викликає велику кількість суперечок і критики від недобросовісних виробників стінових матеріалів. Якщо ви знаходитесь на сайтах компаній-виробників рядового цегли та пінобетону, то нічого хорошого про газобетоні ви там не знайдете.  Пропоную почитати про стены из газобетонных блоков

Де ж правда? Як завжди посередині.

Як і будь-який інший стіновий кам’яний матеріал, газобетон має свої переваги і недоліки.
Але знову ж як будь-які слабкі сторони того чи іншого матеріалу всі ці недоліки усуваються при строгому виконанні запропонованої нормативною документацією, технологічними картами всієї технології будівництва з даного конкретного матеріалу.

Але є так звані уявні «міфічні» недоліки газобетону, що кочують з однієї статті в іншу, автори яких це, як правило, недобросовісні і часто проплачені виробниками інших стінових матеріалів люди. У цій статті ми хочемо розповісти про найбільш часто зустрічаються в інтернеті і періодичній пресі так званих «недоліки» газобетону і матеріалів з нього. Взагалі щоб дізнатися про властивості того чи іншого будівельного матеріалу ми рекомендуємо звертатися не до рекомендацій думку незрозумілого та сумнівної «експерта», а до нормативної документації на застосування даного матеріалу і його властивості розробленої уповноваженими державними органами в Україні.

Головна правда про газоблок в тому, що ціна на покупку в Києві 1 м3 по істині смішна!
Отже, почнемо.

Помилка 1.

«кажуть що з газобетону можна будувати будинки без «монолітних несучих колон.»

Відповідь на це та багато інших міфи і небилиці ви знайдете в «СТО 501-52-01-2007. Проектування та зведення огороджувальних конструкцій з ніздрюватих бетонів.» Для яких цілей був розроблений це стандарт?
Читаємо:
1. Область застосування
1.1. Стандарт організації (СТО) установлює показники якості і безпеки виробів і конструкцій з ніздрюватих бетонів, що застосовуються при проектуванні і будівництві житлових і громадських будівель на території України.
1.2. Справжній СТО поширюється на розробку технічних умов, проектної та технологічної документації на вироби і конструкції з ніздрюватих бетонів, а також на їх виготовлення і використання у будівництві, реконструкції і капітальному ремонті житлових і громадських будівель.
1.3. СТО призначений для юридичних осіб, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, приналежності та державності, для фізичних осіб (громадян), які займаються індивідуальною трудовою діяльністю або здійснюють індивідуальне будівництво, а також для іноземних юридичних і фізичних осіб, що працюють в галузі проектування та будівництва на території України.

Тепер повернемося до нашої теми і процитуємо ще одну цитату з цього стандарту:

6.2.6. Допустиму висоту (поверховість) стін з блоків рекомендується визначати розрахунком несучої здатності зовнішніх і внутрішніх стін з урахуванням їх спільної роботи.
6.2.7. Несучі стіни з автоклавних ячеистобетонных блоків (газобетонні блоки) рекомендується зводити висотою до 5-ти поверхів включно, але не більше 20 м, самонесучі стіни будівель висотою до 9-ти поверхів включно, але не більше 30 м.
6.2.8. Блоки з неавтоклавних ніздрюватих бетонів (піноблоки) рекомендується застосовувати в несучих і самонесучих стінах будинків висотою до 3-х поверхів включно, але не вище 10 м.
6.2.9. Поверховість будівель, в яких застосовуються блоки для заповнення каркасів або пристрою самонесучих стін з поверховими обпиранням, не обмежується.
6.2.10. Внутрішні та зовнішні несучі стіни будинків висотою до 5-ти поверхів рекомендується виготовляти з блоків класів по міцності не нижче В3,5 (тільки автоклавних) на розчині не нижче М100; при висоті будівель до 3-х поверхів — не нижче В2,5, на розчині не нижче М75; при висоті до 2-х поверхів — не нижче В2 на розчині не нижче М50. З блоків категорії 1
Для самонесучих стін будівель заввишки більше 3-х поверхів клас блоків — не нижче В2,5, а висотою до 3-х поверхів — не нижче В2.

Допустимі відхилення від лінійних розмірів блоків. Найменування відхилення геометричного параметра Граничні відхилення, мм
Блоків для кладки на клею Блоків для кладки на розчині
категорія 1 категорія 2
Відхилення від лінійних розмірів
Відхилення по висоті ±1 ±3
по довжині, товщині ±2 ±4
Відхилення від прямокутної форми 2

6.2.11. Допустима ширина простінків і стовпів, виконаних з газобетонних блоків, визначається розрахунковим шляхом за Сніп II-22 і сьогодення СТО, але не менше 600 мм у несучих стінах і не менше 300 мм в самонесучих (за вирахуванням поглиблень для обпирання перемичок над прорізами).»
Як нам здається більш ніж вичерпну відповідь.

Помилка 2.

«кажуть, що будинки з газобетону не можна штукатурити, так як вони дихають і їм потрібен вентиляційний зазор…».

Існують чотири основні конструкції зовнішніх стін з газобетонних блоків:
– одношарова з зовнішньої штукатуркою з армуючої сіткою,
– двошарова з утеплювачем та зовнішньою штукатуркою,
– двошарова з зовнішньої цегляною кладкою,
– тришарова з вентильованим фасадом і утепленням.

При виборі штукатурки і фарб для оздоблення фасаду будинку з газобетону слід керуватися одним простим правилом, кожен наступний шар повинен мати більший коефіцієнт паропроникності ніж попередній, тоді ніяких проблем у вас не виникне.
У вже згаданому нами «СТО 501-52-01-2007. Проектування та зведення огороджувальних конструкцій з ніздрюватих бетонів.» з цього приводу сказано наступне:

8.1. Захисно-декоративне оздоблення ячеистобетонной кладки проводиться:
– при відповідному кольоро-фактурному рішення проектувальника;
при кладці без розшивки швів;
– для збільшення морозостійкості бетону блоків.
8.2. Захисно-оздоблювальні покриття за своїми основними фізико-технічними властивостями повинні відповідати вимогам

Вимоги до захисно-оздоблювальних покриттів зовнішніх стін з ячеистобетонных блоковДопустимые значення і одиниці вимірювання
Опору паропроникненню По дифузії насыщенною пари в середу ненасиченого (φn=54%) в стаціонарних умовах (20±2°С) Rn < 0,5 кв. м. ч Па мг
Водонепроникність через 24 години (за середньої вологості 30 мм — го шару пористого бетону за обробкою) По водопоглинанню у ванні зразка з оздобленням Wоб < 5%Адгезія до пористого бетону Відрив обробки після 14 днів зберігання при t = 20°С і φn=54% R0сч > 0,6 Мпа
Морозостійкість Зниження міцності на відрив після 35 циклів заморожування і відшаровування R35чсч > 0,75R0сч без лущення і відшарування
Стійкість до розриву по тріщині в ніздрюватий бетон Розтягування зразка з обробкою при розкривається тріщині Цілісність покриття при розкритті тріщини під ним від 0 до 0.3 мм
Стійкість до перемінного зволоження та висушування Занурення обробки у воду на 30 сек і висушування кварцовими лампами до t = 60°С Після 250 циклів

8.3. Колір оздоблювального шару або покриття, а також його фактура, повинні відповідати проектним рішенням будівлі. На поверхні покриття не повинно бути видимих тріщин, лущення і відшарування, висолів, неоднорідності.
8.4. До початку робіт по обробці необхідно усунути всі конструктивні дефекти вузлів, швів та водозливів, що викликають систематичне зволоження стін атмосферною вологою.
8.5. Забороняється проводити обробку стін під час дощу, взимку по льоду, при поривчастому вітрі, швидкість якого перевищує в середньому 10 м/с, в жарку погоду, при температурі повітря в тіні вище ’35°С, при прямому впливі сонячних променів.
8.6. Для обробки поверхні стін з дрібних ячеистобетонных блоків застосовують суміші, що містять такі компоненти:
– клеючі речовини (цемент, вапно, гіпс, полімеризуючі моно — і олігомери), що забезпечують адгезію і когезию;
– стійкі до ультрафіолету (знебарвлення) пігменти (мінеральні та органічні);
– наповнювачі, що забезпечують паропроникність, тріщиностійкість та необхідну текстуру покриття;
– водоутримуючі добавки, що сприяють потрібної міцності без пересушування;
– гідрофобізатори типу кремнеорганических рідин, що перешкоджають міграції вологи (як зволоженню, так і высолообразованию);
– біоцидні добавки, що запобігають биокоррозию;
– добавки-нейтралізатори поверхневого заряду, що перешкоджають осадженню аерозолів (пилу) на стінах;
– добавки-антиоксиданти, які гальмують окисну деструкцію покриття;
– добавки-пластифікатори, що регулюють легкоукладальність сумішей.
8.7. При виготовленні оздоблювальних сумішей на заводі ніздрюватих бетонів слід використовувати матеріали, застосовувані для виготовлення пористого бетону і відходи його виробництва (сирець калібрування, подрібнений шлюб), в т. ч. мелені висушені відходи.