Бензопилы

12-16-2016

20912b_0

Типи бензопил


Кожне технічне виріб має певний ресурс, для бензопил він обчислюється в мотогодинах. Для найпростіших інструментів показник становить близько 500 годин, для напівпрофесійних — в два рази вище. Зі збільшенням класу зростає потужність (від 1 до 8,7 л. с.), тривалість безперервної роботи виробу (від одного з шести–восьми годин). Але разом з тим зростає і ціна, тому якщо ви вирішуєте питання, яку вибрати бензопилу, в першу чергу, слід визначитися з тим, якого класу інструмент Вас цікавить. Пропоную вам кращі бензопилы по вигідним цінам. Сьогодні представлені на ринку моделі підрозділяють на три класи:

 • Побутові бензопили. Такі інструменти не надто потужні, вони розраховані на роботу в побуті. Інструмент може функціонувати не більше півгодини в день. Максимум — це 40 хвилин безперервної роботи. Розрахований на місячну вироблення до 25 мотогодин в місяць. Якщо навантажувати її більше, то вона дуже скоро вийде з ладу. Основна перевага такої пили – легкість, компактність і зручність. Побутову пилку набувають для того, щоб мати можливість напиляти трохи дров у камін або підправити кущі. Для серйозних робіт вона не призначена.
 • Напівпрофесійний інструмент (фермерські). Такі бензопили кілька могутніше, ніж побутові. Їх можна застосовувати при валці дерев, але в основному вони використовуються в будівництві. На лісоповалі вони можуть застосовуватися для обрізки сучків. Вони поєднують в собі потужність і відносну легкість. Працювати вони можуть близько до 10 годин в день. Не слід навантажувати їх на більш тривалий період. Кращий вибір для дачі.
 • Професійні бензопили. Це професійні інструменти, здатні функціонувати до 15-16 годин на добу, з них безперервно – до 8 годин. Деякі екземпляри здатні працювати і довше (до 20 годин). Такі пилки відрізняє підвищена потужність. Зрозуміло, вони значно важче і складніше по конструкції.

Будь-якому споживачеві хочеться купити кращу бензопилу. Для цього при виборі необхідно звернути увагу на ряд характеристик, які дозволять придбати бензопилу, максимально повно відповідає вашим потребам:

 1. Де знаходиться ДВС. Розташування двигуна і його форма впливають на зручність роботи. Оптимальне рішення, це моделі з двигуном, розташованим поздовжньо на осі симетрії інструменту.
 2. З якою швидкістю можна виконувати рез. Це визначається станом ріжучої частини бензопили і конструкцією агрегату. Практично у всіх виробників ланцюга відрізняються несуттєво. Тому головний критерій – марка металу, з якого вона виготовлена.
 3. Наявність антивібраційної системи. Є у всіх професійних та частини напівпрофесійних інструментів.

Проста малопотужна пила зарубіжного виробництва обійдеться в 5-6 тисяч. Середня напівпрофесійна буде коштувати вже ближче до 10 тисяч. Тому перед тим як вибрати бензопилу для дачі, доведеться добре прорахувати свій бюджет.

Можливі проблеми


 1. Несумісність стіна. Часто різальна гарнітура одного виробника абсолютно не підходить до пил іншої компанії. Купуючи інструмент однієї компанії, доведеться купувати і гарнітуру того ж виробника.
 2. Орієнтація на потужність. Потужність – це ще не все в інструменті. Насправді занадто висока потужність бензопили може зробити її вкрай незручною і навіть небезпечною.
 3. Швидкість реза. Якщо швидкість реза пилки зменшилася, то є сенс звернути увагу на гостроту ланцюга. Саме від неї залежить якість роботи інструменту. Після робочого дня ланцюг треба правити, особливо якщо мова йде про професійний інструмент, який експлуатувався протягом 10-15 годин. В іншому випадку характеристики реза будуть падати, і дуже скоро працювати нормально буде неможливо.
 4. «Зворотний удар». Зворотним ударом називають момент, коли пила різко відскакує в бік робітника. Це небезпечно і може стати причиною летального результату. Тому для того, щоб запобігти такі наслідки, існують два механізми. Перший з них – це гальмо на рукоятці. Другий — спеціальні щитки. Щитки існують не у всіх пилах. Наприклад, інструменти шведського виробництва їх позбавлені. Тому доводиться обходитися першим механізмом захисту. Дуже важливо стежити за тим, щоб він був завжди справний.
 5. Антивібраційна захист. При купівлі пилки треба звернути увагу на те, щоб там була встановлена найсучасніша антивібраційна система. Тому що від вібрації інструменту можуть призвести до важких захворювань суглобів. До того ж, робота бензопилою, в якій не дуже хороша «антивибрационка», дуже важка. Руки швидко втомлюються, і робота стає непосильною.
Ланцюги


Ланцюги для пилок бувають різними. Тому треба вибирати їх, орієнтуючись на складність робіт. Так, прості низькопрофільні ланцюга добре підійдуть для нескладної роботи на дачі або в побуті. Вони мають як переваги, так і недоліки. Їх плюс в тому, що такі ланцюги мають плавний хід і майже не створюють вібрації. Це обумовлено тим, що їх крок складає всього 0,325 дюйма.

 

На потужних пилах ланцюга мають крок близько 0,404 дюйма. Від кроку ланцюга залежить продуктивність інструменту. На низькопрофільних продуктивність невелика.

Для того щоб працювати у важких умовах, а також зі складними матеріалами, потрібно ланцюг з особливо міцних матеріалів. Наприклад, для розпилу мокрій або мерзлої деревини звичайна ланцюг, навіть з високими продуктивними характеристиками, не підійде. Тут потрібна гарнітура з напайками з твердосплавов.

При виборі потужних пив треба звернути увагу на те, що їх потужність має дуже широкий діапазон. Він може коливатися від 2 до 5-6 кВт. Тому доведеться підходити до покупки, виходячи зі складності передбачуваної роботи.

Огляд марок бензопил: кращий вибір для дачників


Більшу частину російського ринку бензопил представляють великі європейські бренди.

Stihl
Німецька компанія з майже віковою історією, яка створила першу в світі пилку з електродвигуном і на даний момент займає одну з лідируючих позицій на ринку пив. Stihl виробляє бензопили у всіх класах – побутовому, фермерському та професійному, а також має спеціальну серію для рятувальників.

За відгуками користувачів, якість виробів дуже висока, але за умови покупки оригінальної продукції – в останні роки на ринку з’явилося дуже багато підробок, тому варто звернути особливу увагу на вибір надійної компанії-продавця.

Ціновий діапазон на продукцію компанії досить широкий: на даний момент купити бензопилу для побутових потреб можна від 17 тисяч рублів, в 35 тисяч і вище обійдеться інструмент напівпрофесійного класу, при бюджеті від 50 тисяч вже можна розглядати професійну серію.

Husqvarna
Ця шведська компанія має більш ніж 300-річну історію і вважається найбільшим у світі виробником пив, садового інструменту і обладнання.

На ринку представлені бензопили Husqvarna всіх трьох класів, причому навіть самі бюджетні варіанти мають безліч позитивних відгуків. Основною проблемою продукції всіх європейських виробників є висока вартість запчастин.

На бензопили для побутових потреб ціни починаються від 14 тисяч рублів, за 24 тисячі і більше вже можна придбати універсальні моделі, а за 30 тисяч і більше пропонується професійне обладнання.

Emak
Італійська компанія Emak випускає бензопили під брендом Oleo-Mac і Efco. Незважаючи на багаторічну історію фірми, в нашій країні вона відома далеко не кожному і бензопили цього виробника не входять в десятку найбільш продаваних у Росії. Між тим вироби Oleo-Mac виконані на дуже гідному рівні – відгуки користувачів в більшості позитивні.

В асортименті компанії дуже багато бюджетних моделей в діапазоні від 14 до 20 тисяч рублів, також широкий асортимент середнього класу – від 20 до 40 тисяч рублів.

Kioritz Corporation
На відміну від попередніх компаній, Kioritz Corporation є азіатською, а точніше – японської. Фірма реалізує продукцію під трьома брендами – KIORITZ, Shindaiwa і Echo: саме під останніми двома випускаються бензопили. Однак, бренд Shindaiwa пішов з російського ринку і на 2016 рік в Росію поставляється тільки Echo.

Вироби Echo відносяться, в основному, до побутового та фермерському класу, ціни на них коливаються від 11 до 70 тисяч рублів. В цілому продукція компанії дещо поступається моделям визнаних лідерів Stihl та Husqvarna, але має своїх постійних шанувальників: причиною тому — велика кількість легких, компактних пив і хороша якість виготовлення.

Dolmar
Німецька компанія, що випускає бензопили вже багато десятків років, у 1991 році влилася до складу найбільшого японського концерну Makita, відомого практично кожному майстру-любителю або професіонала в якості виробника електроінструментів. Makita після придбання німецького заводу підключилася до виробництва бензопил і тепер випускає їх відразу під двома брендами — Dolmar та Makita. Так само на цьому заводі випускаються пилки Cub Cadet на замовлення концерну MTD.

На російському ринку переважно представлена продукція другий марки, проте створюються інструменти на одному і тому ж заводі в Німеччині. Але це стосується виробів середнього та професійного класу вартістю від 25 тисяч рублів. Побутові бензопили вартістю від 10 тисяч рублів виробляють у Китаї. Це не надто негативно позначається на якості продукції, але все ж відсоток позитивних відгуків про Makita «домашнього» застосування нижча, ніж, приміром, про Stihl.

Champion
Зовсім молода компанія, яка існує трохи більше десяти років, пропонує продукцію китайських заводів – різний бензоінструмент і, зокрема, бензопили. Звичайно, Champion складно порівнювати з такими «монстрами» як Husqvarna або Stihl, але у неї є безперечна перевага — ціна: за 6-8 тисяч рублів можна придбати недорогу пилку для дачі та саду. Всього в асортименті близько десятка бензопил, і майже всі мають ціну менше 20 тисяч рублів — зрозуміло, ні про професійному, ні навіть про фермерське класі говорити не доводиться.

Продукція цієї компанії має діаметрально розрізняються відгуки користувачів. Виною тому стає неоднорідним, як і в більшості недорогих бензопил китайського виробництва, якість продукції. У деяких випадках причиною негативу стають завищені очікування покупців. Тим не менше за сукупністю показників як інструменту для рідкої допомоги в дачному господарстві пилки Champion будуть непоганим вибором.

Patriot
Американська компанія, заснована більше сорока років тому, з маленької майстерні перетворилася у велику міжнародну корпорацію. Бензопили лише крихітна частина її продукції – фірма виробляє гігантський спектр виробів для ремонту, будинку й саду. Виробництво США перенесено в Китай: як багато холдинги, Patriot намагається максимально здешевити свою продукцію.

Як і Champion, при виробництві бензопил компанія Patriot зробив ставку на економсегмент: ціни на вироби починаються від 6-7 тисяч рублів, а найдорожча модель коштує близько 15 тисяч. Більшість користувачів скаржаться на низьку якість комплектуючих, швидкий знос ланцюгів і невеликий ресурс двигуна. Втім, по співвідношенню «ціна–якість» Patriot цілком себе виправдовує: за скромну суму користувач отримує гідний інструмент для періодичного домашнього використання.

Partner
Компанія, що зародилася в середині ХХ століття, спочатку займалася лише професійним інструментом для лісозаготівель. У 80-х роках серед продукції з’явилися товари для садівників і дачників.

На даний момент Partner входить до складу компанії Husqvarna, але, на відміну від шведського гіганта, спеціалізується лише на недорогих побутових моделях бензопил в ціновому діапазоні 6-15 тисяч рублів. Виробництво налагоджено в Китаї, але якість продукції для своєї вартості дуже непогане: власники діляться великою кількістю позитивних відгуків.

Carver
Молода російська компанія, що пропонує вироби китайського виробництва. Основна частина моделей пив Carver з бензиновим двигуном належить до побутового класу і відрізняється невисокою ціною — від 5 до 15 тисяч рублів. Для свого сегменту продукція має досить гарну якість.

Hyundai
Південнокорейський концерн, відомий по усьому світу своїми автомобілями, має на російському ринку цілий спектр садової техніки, включаючи бензопили.

Багато користувачів цінують пилки Hyundai за потужні і надійні мотори, а також за не надто високі ціни – 10-20 тисяч рублів. Однак потрібно відзначити і недоліки: матеріал корпусу у більшості моделей – дуже простий пластик, вибір виробів вкрай малий, при цьому всі мають вагу понад 4,5 кілограмів.

Huter
Німецький бренд, який спеціалізується на електрообладнанні і садової техніки. Асортимент бензопил невеликий, але привертає увагу своєю низькою ціною – всього 5-8 тисяч рублів. Зрозуміло, виробництво фірми, як і у багатьох компаній экономсегмента, розташоване не в Німеччині, а в Китаї.

ТОП-10 бензопил 2016 року


1. Stihl MS 180.
Бензопили модельного ряду «Stihl» німецького виробництва є абсолютними лідерами ринку. Цей агрегат допускає не тільки використання на дачі. Його часто беруть, виїжджаючи за місто. Володіє легким стартом і дозволяє підтримувати натяг встановленої ланцюга без використання інструментів.

 

2. Husqvarna 135.
Це виріб шведського виробництва дещо важче лідера. Зате оснащений більш економним двигуном, виконаним за спеціальною технологією X-Torg і потужним насосом. Спрощений Запуск, т. к. на тригері варто автоповернення.

 

3. Echo CS 353ES.
Виробляється в Японії. Поставляється в комплекті з пристроєм очищення повітря, G-FORCE, видаляються в процесі роботи сміття і тирса з камери повітряного фільтра, що збільшує строки його використання.

 

4. Oleo Mac GS 35.
Ця бензопила родом з Італії, але виготовлена з використанням технології ICE DEVICE, що робить її найбільш зручною для зимового використання. На повітряному фільтрі в перервах між запусками не формується крижана кірка.

 

5. Cub Cadet CC 3045.
Виготовлена в США. Обладнується в штатній комплектації антивібраційним блоком, що підвищує продуктивність за рахунок більшої зручності для пильщика. Виконана з урахуванням вимог ергономіки.

 

6. EFCO 137/41
. Ідеальне поєднання потужності і легкості. Швидкий розпил, легкий запуск, автоматичний всепогодний запуск. Двигун розміщений в окремому вузлі, незалежним від корпусу пили.

 

7. FORWARD FGS-52.
Характеризується підвищеною надійністю і довговічністю експлуатації. Оснащена вбудованим антивібраційним блоком.

 

8. Partner P 350 S.
Також є шведським брендом. Незважаючи на те, що виробляється в Китаї, має відмінну якість. Прекрасний вибір для саду і дачі.

 

9. Makita DCS 4610-35.
Ця бензопила розрахована на тривалу безперервну роботу. Вона обладнана спеціальним гальмівним пристроєм інерційного дії та зниженими значеннями вібрації.

 

10. Hyundai X560.
Агрегат південнокорейського виробництва має високу продуктивність і дуже зручний в експлуатації.