5 фактів про оптоволокно

1-31-2017

inet1

чи Багато Ви знаєте про оптоволоконні кабелі? Якщо ні, саме час дізнатися більше! Хочу також порекомендувати оптоволокно от DEPS

1. Оптоволокно не крихке

Незважаючи на те, що оптичне волокно складається з скла, і окремі його структури вимагають обережного поводження, готовий (цілісний) кабель здатний витримати дуже серйозні навантаження. Так, наприклад, кабель категорій 5/5e/6/6A здатний при натягу витримати 10 кг. Існують кабелі, які можуть витримати в натягу більше 80 кг. Дослідження показали, що оптоволокно здатне витримати великі навантаження, ніж мідь. Крім того, воно не пошкоджується при сильних температурних перепадах і володіє імунітетом до впливу радіохвиль.

 

2. Оптоволокно безпечно

Поки інформація передається по кабелю і залишається всередині нього, вона в безпеці. Вилучити інформацію з оптоволоконного кабелю складніше, ніж з інших типів кабелів. Але це не означає, що дані не можуть бути вкрадені зовсім. Якщо у Вас є «ключ» від мережі і фізичний доступ до кабелю, Ви зможете вилучити звідти інформацію.

3. Оптоволоконний кабель простий в установці

Ще кілька років тому установка кабелю вимагала великих зусиль, але технології за цей час дуже змінилися. Фахівці встановлюють оптоволоконні кабелі за лічені хвилини.

4. Оптоволоконні кабелі не піддаються впливу навколишнього середовища

Оскільки оптоволокно передає світло, воно не піддається впливу температурних коливань, холоду, вологи і так далі. Цього не можна сказати про міді, яка дуже чутлива до погодних умов. Так, наприклад, по мідних кабелях інформація подорожує швидше на холоді, ніж в жарку погоду.

5. Оптоволокно дозволяє передавати інформацію по бездротових каналах

Оптоволоконні кабелі широко застосовуються в телекомунікаційних системах, дозволяючи передавати телефонний сигнал від вишок на центральні вузли без участі проводів. Оптоволокно полюбилося багатьом великим компаніям, адже воно дає можливість провести широкосмугове з’єднання і забезпечує довгий термін служби обладнання.